Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“LA” testē motociklus: “Mash Falcone Red 125” jauniešiem patiks0

Foto: Artis Drēziņš

Ja es būtu jaunietis, tad, iespējams, viena no manām izvēlēm būtu “Mash Falcone Red 125”. Šim motociklam var legāli sēsties virsū jau no 16 gadu vecumam ar A1 tiesībām un nav dziļi jāiebrauc vecāku kabatās: pie “Mash” motociklu izplatītajiem Latvijā to var nopirkt par 2690 eiro, kas jaunam motociklam patiešām nav daudz.

Pieaugušie šo braucamo var lietot ar autovadītāja tiesībām. Tik tālu patiešām ērti, skaisti un lēti.

Bet, kā zināms, visu vienlaikus dzīvē dabūt nevar. Ja gribēsiet ātru uzrāvienu un lielu jaudu, cerības nebūs piepildījušās.

Galvenokārt tāpēc, ka pēc Eiropas Savienības standartiem šīs kubatūras motocikliem ir ierobežota jauda, par ko jau rakstīju iepriekš. Konkrēti “Mash Falcone Red 125” 124 kubikcentimetru viencilindra gaisa dzeses dzinēja jauda ir 11,6 zirgspēki, kas nozīmē, ka nekādu debesu brīnumu nebūs. Maksimālais ātrums gan norādīts 105 km/h, bet lai līdz tam tiktu, nedrīkst būt pretvējs un nepieciešams laiks.

"LA" testē motociklus

Protams, ne visiem vajag raķeti uz riteņiem. Ja esi jauns vai – vai labāk – jauna, un ja vēl augumā tā ne visai, tad mazs, viegls, zems un skaists mocītis būs tieši laikā. Kā saka, no stila ārā nekritīsi. Sarkani melns. Augstā stūre, sportiskais izpūtējs un centrālais amortizators liek pat domāt par enduro, riteņi un priekšgals – vairāk par pilsētas motociklu.

Nav nekāds retro: LED lampas un elektronisks spidometrs. Un vispār elektronikas tikai tik daudz, cik prasa Eiropas Savienības standarti: kombinētā bremžu sistēma (CBS), elektroniska degvielas iesmidzināšanas sistēma (EFI) un elektroniskā aizdedze. Tātad nekā lieka: cilvēkam ar nelielām tehniskām zināšanām saprotams, cik nu atļauj garantijas remonts, remontējams un pielabojams. Bez bažām, ka tiks sabojāta kāda dārga detaļa vai sistēma.

Man liekas, “Mash Falcone Red 125” būtu piemērojams arī kurjeriem, pastniekiem un kā īres motocikli tūristiem, kas apmeklē Rīgu.
Saistītie raksti

Motociklu rasējumi top Francijā, paši motocikli tiek izgatavoti Ķīnā, tad tos sūta uz Franciju, no kurienes pēc pārbaudes – pircējiem. “Mash” motocikli tiek ražoti tikai kopš 2014. gada, taču modeļu klāsts ir plašs un arvien pieaug – ir arī 650 kubikcentimetri modeļi.

Konkursā “Latvijas gada motocikls 2019” “Mash Falcone Red 125” 22 braucamo konkurencē ieguva 17. vietu.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Radisson” viesnīcai “Elizabetes centrs” Rīgā samazināts pamatkapitāls
1 diena
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
“Mana meistara karjera sākās reizē ar precībām.” Zīmola “Ariza” meistaru duets – Arita Zaķe un Rolands Kozulis
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Mēbeļu ražotājam “Dižozols plus” pērn palielinājies apgrozījums
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Ar budžeta deficītu stimulēs ekonomiku, nevis jostas savilkšanu?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdiena būs stipri vējaina, Kurzemē gaiss jau iesilis līdz +16 grādiem
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Gobzemam piederējusi deklarācijā nenorādīta māja
11 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Atsevišķu jomu speciālistiem valsts pārvaldē maksās lielākaa algas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: VID ierodas pie emigrantiem Anglijā 3
10 stundas