×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. jūnijs, 2015
Drukāt

LAD: Lai saņemtu atbalstu, nopļautais zālājs ir arī jānovāc (12)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Sākot ar šo gadu, attiecībā uz vienoto platību maksājumu spēkā ir jauna prasība, kas nosaka, ka atbalstam pieteiktās zālāju platības ir ne tikai jānopļauj, bet arī jānovāc, pretējā gadījumā tiks piemērota tā dēvētā pārdeklarācijas sankcija, aģentūru LETA informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Kā piemēru LAD min situāciju, kad lauksaimnieks 2015.gadā deklarē atbalstam desmit hektārus zālāju, ko līdz 15.augustam ir nopļāvis. Tomēr no astoņiem hektāriem nopļautais zālājs tiek novākts, bet divos hektāros nopļautā zāle palikusi uz lauka. Šajā gadījumā lauksaimnieks atbalstu nesaņems, jo veidojas platības pārdeklarācija virs 20%.

Savukārt gadījumā, ja nopļautais zālājs netiks novākts viena hektāra apmērā, atbalstam deklarētajai platībai tiks piemērots atbalsta samazinājums par pārdeklarētās platības divkāršu apjomu jeb diviem hektāriem.

Tāpat LAD norāda, ka 15.augusts ir pēdējais datums, kad vienotajam platības maksājuma atbalstam pieteiktajiem zālājiem ir jābūt noganītiem vai nopļautiem un novāktiem.

Savukārt 15.septembris ir pēdējais datums, kad jānogana un jānovāc zālāju platības, ja zālājs atzīts par Eiropas Savienības nozīmes biotopu vai tiek izmantots biškopībā nektāra vākšanai vai ārstniecības augu ieguvei.

Kā ziņots, vienotajam platības maksājumam var pieteikt ikvienu lauksaimniecības zemes hektāru, kas ir labā lauksaimniecības un vides stāvoklī. Minimālajai kopējai platībai ir jābūt vienam hektāram un viena lauka platībai – vismaz 0,3 hektāriem. Atbalsta provizoriskā likme ir 58 eiro par hektāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. KUR VĒL NETAISNĪBA—ES BAIDOTIES NO SANKCIJĀM NEPIETEICOS MAKSĀJUMIEM,BET KAIMIŅI NEBAIDĀS UN NOPĻAUTO IEAUDZĒ ZEMĒ—KORUPCIJA PLAUKST—VAJAG IZMEKLĒT UN SODĪT TOS,KURI PIEŅĒMA ŠĀDU BORDELI!!!!!!vJAG EIROPAI SŪDZĒTIES!!!

 2. Pagaidām "Dīvāna zemnieks" Atbildēt

  Turpinam tālāk tādā pašā garā.
  Atbalstam “lielos”, kuriem tāpat ir par maz.
  Valdības izpratnē mans lielākais noziegums ir tas, ka cenšos pakāpeniski sakārtot no tēvu tēviem mantoto īpašumu.
  Savus 150 siena ruļļus varu piedāvāt 100 gudrīšiem apmaiņā pret saprāta balsi.

 3. bāleliņš zāģē bāleliņam kājā ar asu zāģi,un atjēgsies tikai tad,kad vairs nebūs kam zāģēt.valstī būs palikušas simts gudrās galvas un vēl kāds stulbs ierēdnis

 4. kauns ierēdņiem Atbildēt

  Ja no 10 ha lauka nenovāktais ir 2 ha ,tad tas sastāda nevis 25 %,bet 20 %.Ja ministrijas ierēdņi neprot rēķināt un sastādīt vienādojumu pat pamatskolnieka līmenī,tad kādus lēmumus no viņiem var vēl sagaidīt?
  Tikai ziņot uz Briseli,ja kuru zemnieku par kārtīgi nopļautu un sasmalcinātu zāli savā zemē mēģina šie stulbeņi sodīt! Nevajag izpildīt noteikumus,kas rada kaitējumu īpašumam!

 5. zemnieks-pensionārs Atbildēt

  Šis murgojums pilnā apjomā ir nopublicēts LAD mājas lapā ar visām gramatikas un drukas kļūdām,nemaz nerunājot par pilnīgi idiotisko pieeju šai appļaušanai,pēcappļaušanai,sasmalcināšanai un aizvākšanai.Ierednītis,kas to sacerējis vai no kautkurienes sagrābstījis,acīmredzot,nav redzējis normālu pļavu.Derētu painteresēties,vai tuvākajās kaimiņvalstīs šādas stulbības vispār kaut kur ir manītas.To varbūt varētu izdarīt lauku konsultāciju birojs.?

 6. Nevienā no ES valstīm nav šādi noteikumi,ka nopļautais jānovāc no lauka.Tikai Latvijas ZM ierēdnīši ejot Zemnieku Saeimas pavadā paši pieņēma šādu kaitniecisku un diskriminējošu lēmumu.Jāraksta uz Briseli un jādara tas zināms tur.Kurš pēc tam vāks tos pakaišu vērtības rulonus ,kas pūs lauka malā…..,Dūklavs? Biškopim un ārstniecības augu vācējam tas ir jādara septembrī .Kā to lauku nopļaus ,ja augus vācot tas būs krustām šķērsām nobradāts? Jānovāc arī sētie nektāraugu lauki! !!! Kur to liks?Izmaksas to izdarīt 2X lielākas nekā saņemtais VPM,JA SARAŽOTAIS NETIEK REALIZĒTS.Vai nav laiks,kolēģi,braukt uz Rīgu un patriekt tādus “lauksaimniekus”,kas dara ļaunumu ne tikai zemei,bet arī cilvēkiem? Piena cenas krīt, dažādi liegumi saražoto eksportēt,tai pat laikā paši “vadoņi” saasina situāciju vēl vairāk uz slikto pusi.Vai ir vēl ko zaudēt????????????

 7. Ar ES regulām šoreiz nav nekāda sakara. Šis ir zemnieku organizāciju lobijs, jo ir cerība, ka daudzi zemes īpašnieki iznomās savas platības, kā arī ZM vēlme, lai visi pieteiktie ha ražotu, nevis saņemtu maksājumus tikai par nopļaušanu. It kā ideja nav peļama, bet šo varēja panākt maksājot tikai pamatmaksājumu un nepiemaksājot zaļināšanas maksājumu. Nevienam vairs īpaši neatmaksātos maksāt par pļaušanu un izdevīgāk būtu nomāt vai pārdot. Bet ……. kārtējo reizi esam iebraukuši auzās, piesārņosim dabu lieki tērējot degvielu, būs vairāk soda naudu, kas aizies atpakaļ ES budžetā utt. Un kur, ZM, šeit jūs redzat izdevīgumu?

 8. Kuri ir tie galvā slimie ierēdnīši,kas to visu to izdomājis ? Kādi ir argumenti ? To var izdomāt tikai absolūti lauksaimniecību nepārzinošs un truls ierēdnis ! Manas pļavas pēc 10 gadu pļaušanas un zāles atstāšanas mēslojumam no nīkulīga zālāja pārvērtās (pakāpeniski ) biezā , līdz krūtīm augstā, sulīgā zālājā , kur cauru dienu dzied vairākas griezes un dzīvojas zaķi . Un tagad man būs speciāli jānoplicina manas pļavas ??? Vai uzminējāt, ko man gribētos izdarīt ar šiem trulajiem ierēdnīšiem ???

 9. Var redzēt ka mūsu ierēdnīši kāju ārā no kabinetiem nav spēruši un maz ko sajēdz no lauksaimniecības. Tāpēc jau izzūd dažādas augu sugas, jo pirmkārt sēklas neizbirst pļavās, jo ja sasmalcinātu un atstātu, tad sēklas izbirst un paliek uz lauka. Arī dabīgais mēslojums nepaliek, tā mēs to zemīti noplacinam dēļ dažu ierēdnīsu stulbuma. Gan jau pēc pāris gadiem atjēgsies un atkal mainīs tā saucamās regulas, Latvijā jau ilgtermiņā neko nevar paredzēt- no viena grāvja otrā spēj tik izlēkāt līdzi.

 10. Ja visi lauki jānovāc ,tad visi un nav ko taisīt izņēmumus! Tad graudaudzētāji nokultos salmus arī lai sarullē ruļļos un novāc, nevis sasmalcina un atstāj uz lauka, lai pēc tam aug nezāles. Kas tās dažiem ražotājiem par privelēģijām? Rugaines rudenī neuzar un skaties pavasarī domā, ka rapša lauks zied, bet īstenībā vienas pērkones! Jo, redziet, Eiropa maksā naudu par rudenī atmatā atstātu rugaini! To visu ZM
  ierēdņi un LAD neredz, bet ja kāds zāles vāls laukā paliks nesavākts, tad naudu nemaksāsim! Kad vienreiz
  laukos būs saimnieks un kārtība?

 11. Kura ES regula prasa obligātu nopļautā zālāja novākšanu? Iepriekšējās regulas prasīja nopļautās zāles sasmalcināšanu un tā varēja palikt uz lauka kā mēslojums. Un tas bija pareizi. Šaubos, vai šo prasību izdomāja ES, gan jau pašu ierēdņi no ZM, lai pārdalītu ES piešķirto naudu mazākam pieteicēju skaitam. Braucot pa Latviju, var redzēt šīs prasības sekas: satītie siena ruļļi visu ziemu mētājas un pūst uz lauka vai lauka malā, tie netiek izmantoti pat lauka mēslojumam un nevienam nav vajadzīgi. Ierēdņu bezsaimnieka domāšana un grupu intereses joprojām sit augstu vilni!

Draugiem Facebook Twitter Google+