×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

Lai uzpirktu liecinieku un iegūtu alibi, sieviete Rēzeknes pusē aizdedzina māju

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa darbinieki saņēma informāciju, ka Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā, nodedzināta kāda dzīvojamā māja. Tika uzsākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu.

Nodedzinātās mājas īpašniece ir 1973.gadā dzimusi sieviete, kura, iespējams, uzkūdījusi kādu personu, lai tā tiesā sniegtu nepatiesas liecības kriminālprocesā par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu. Tādā veidā sieviete vēlējusies nodrošināt alibi saviem radiniekiem.

Par nepatiesu liecību došanu, sieviete šai personai solījusi samaksāt 5000 eiro, bet šo naudas summu plānojusi iegūt apdrošināšanas izmaksu rezultātā par viņai piederošās mājas nodedzināšanu.

Mēģinot sasniegt savus mērķus un krāpnieciskā ceļā saņemt apdrošināšanas atlīdzību, sieviete tīši nodedzinājusi savu māju, bet, no viņas gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, pabeigt šo noziedzīgo nodarījumu viņai neizdevās, jo tika atklāts viņas krāpnieciskais nolūks. Šā gada 17.augustā sieviete tika aizturēta un tiesa viņai piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Pēc Krimināllikuma 178. panta 1. daļas par savas mantas tīšu iznīcināšanu, bojāšanu vai slēpšanu nolūkā saņemt apdrošināšanas atlīdzību – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, bet par liecinieka uzpirkšanu vai citādu nelikumīgu iespaidošanu nolūkā panākt, lai viņš dod nepatiesas liecības vai ar zvērestu apliecinātu nepatiesu paskaidrojumu tiesai, pēc Krimināllikuma 301. panta 1.daļas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+