×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Laikmetīgā cirka festivāls “Re Rīga!” atklāj programmu

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs foto

No 23. līdz 25. augustam notiks Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!”, uz kuru jau no šodienas iespējams iegādāties biļetes, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Hedoniskas svinības uz robežas starp civilizāciju un mežonīgo, ar astoņu ventilatoru radītas vēja plūsmas un plastmasas maisiņu palīdzību uzburta autonoma pasaule, ierasto priekšstatu par cirku uzspridzināšana gandrīz vai tiešā nozīmē, iespaidīgi akrobātikas triki un dedzīgs humors savienojumā ar dzejas spēku – to visu sola festivāla “Re Rīga!” rīkotāji.

Festivāla programmā iekļautas dažāda formāta izrādes – sākot no īpašām izrādēm nedaudziem skatītājiem līdz publiskām, liela mēroga ielu izrādēm pilsētvidē. Galvenais viesis šogad būs cirka trupa “Svalbard” (Zviedrija), kas 25. augustā Kongresu namā uzstāsies ar izrādi “Visi – ģēniji. Visi – idioti”. Ar astoņu ventilatoru radītas vēja plūsmas un plastmasas maisiņu palīdzību uzburta autonoma pasaule, kurā neiespējamais kļūst iespējams.

“Cie non nova”(Francija) izrāde “Vējainā pēcpusdiena” būs skatāma Rīgā 23. un 24. augustā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra telpā “Zirgu pasts”. Izrāde-instalācija tika veidota Zinātnes festivālam, ko organizē Dabas vēstures muzejs Nantē, bet šobrīd tā izpelnījusies publikas uzmanību cirka un ielas mākslas festivālos visā pasaulē.

Pašā Rīgas centrā 24. un 25. augustā – risks un izaicinājums cilvēka ķermeņa spējām, iespaidīgi akrobātikas triki un dedzīgs humors savienojumā ar dzejas spēku 15FT6 (Beļģija) publiskā izrādē pilsētvidē – “Dinamīts un dzeja”.

Sadarbībā ar Piena festivālu un Kalnciema kvartālu laikmetīgā cirka izrādes paredzētas arī augusta sākumā.

Piena svētkos, kas notiek Lucavsalā 6.-7. augustā, būs skatāma soloizrāde “Marathon”, kā arī izrāde “Breaking Point”.

Rīgas svētku laikā 13. augustā Kalnciema kvartālā būs skatāma “En diciembre” izrāde “Pursuii”. Silvija Kapella, kuras cirka disciplīna ir gaisa šūpoles, īpaši šai izrādei apguvusi un demonstrēs cirka ratu un ķīniešu kārti.

“Pārfrāzējot veco joku par cirku un klauniem, attiecībā uz laikmetīgo cirku var teikt, ka “cirks aizbrauca, bet stāsts palika”. Un noteikti nevajag aizmirst par brīnuma un prieka klātbūtni, kas vienmēr bijusi cirka pamatintonācija. Tā ietekmē ne tikai skatītāju, bet atstāj nospiedumu arī uz vietu, kur laikmetīgais cirks pabijis, šajā gadījumā – Rīgā,” saka Re Rīga! festivāla direktors Mārtiņš Ķibers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+