×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Laikmetīgās mākslas biennāles simbols izgreznots

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 4. augustā Kaņepes Kultūras centrā notika starptautiskās biennāles “Eiropas jaunrade” iesildīšanas pasākums, kura galvenais varonis bija Kaņepes Kultūras centra Lauva, kas par godu biennālei ir nokāpis no Kultūras centra sienas un ļāvies košām metamorfozēm, LA.lv pavēstīja centra sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Rībena.

Pārējie pasākuma dalībnieki bija biennāles kuratori Latvijā Dāvis Kaņepe un Alberto di Gennaro, Cēsu novada pašvaldības komunikācijas daļas vadītājs Kārlis Pots, Cēsu Zinātnes un mākslas centra “Brūzis” attīstītājs Gundars Skudriņš, viens no biennāles Grand Prix ieguvējiem mākslinieks Klāvs Loris, mākslinieki Atis Izands un Oskars Pavlovskis.

“Lauvas “nokāpšana” no sienas, pārtapšana un došanās uz Cēsīm – kas notiks jau drīzumā – ir simboliska, jo iezīmē Kaņepes Kultūras centra ideju un sadarbības projektu mērogu. Kaņepes Kultūras centrs – tā ir ne tikai senatnīga māja Rīgas centrā, bet arī ieceru un rīcības platforma, kurā iesaistītie darbojas gan Rīgā, gan Cēsīs, gan Briselē, gan citās Eiropas pilsētās,” pauda Rībena.

20. augustā Cēsu zinātnes un mākslas centra “Brūzis” telpās tiks atklāta laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošā izstāde. Tajā piedalās piecdesmit seši jaunie mākslienieki no septiņām Eiropas valstīm – Francijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Dānijas, Polijas un šogad arī pirmo reizi no Latvijas. Pasākuma rīkotāja ir Parīzes piepilsētas Monrūžas mērija sadarbībā ar partnerorganizācijām sešās Eiropas Savienības valstīs. Izstāde Cēsis būs apskatāma līdz 18. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+