Sports
Basketbols

Laksa laukumā rada dāvanu tētim: “Elīna sāka, mums bija jātur līdzi”1

EPA

Latvijas sieviešu izlase dažu minūšu laikā izdzīvoja basketbola lielās pārvērtības, vispirms nonākot iedzinējos (8:23) pret Melnkalni, tad laužot spēles gaitu un tiekot pie pirmās uzvaras Eiropas čempionātā. Tā Latvijas izlasei jau nodrošinājusi izkļūšanu no apakšgrupas.

“Ļoti grūta spēle. Izšķirošā lieta bija mūsu agresivitāte. Sākumā nesanāca, kaut kādu iemeslu dēļ nebija vajadzīgā koncentrācija. Turpinot darītas savas lietas, tikām pie laba rezultāta. Ļoti palīdzēja līdzjutēji, mēs ticējām un bija lielisks komandas gars,” spēli komentēja mūsu snaipere, 17 punktus guvusī (tālmetieni 5/9) Kitija Laksa.

Latvijas izlasei neizdevās pirmā ceturtdaļa – kļūdas radīja stresu, pašu vietā vaina tika meklēta tiesnešos, bet rezultāts tikmēr bija jau 8:23. Melnkalnes izlases treneris pēc spēlēs sprieda, ka viņa komanda spēlējusi tikai septiņas minūtes, taču aizmirsa piebilst, ka atlikušās 33 to darīt neļāva Latvijas izlase.

Saistītie raksti

Par spēles lūzuma iniciatori kļuva Elīna Babkina. Kad citas raustījās vai kļūdījās, Elīna paņēma bumbu un aizvadīja lielisku puslaiku uzbrukumā. Līdz pārtraukumam Babkinas rēķinā bija 20 punkti, bet Latvijas izlase jau atguvusi vadību.
Pirmais patiešām pārdomāti un eleganti izspēlētais uzbrukums ar loģisku un brīvu metienu sanāca tikai pirmās ceturtdaļas izskaņā – Kitija Laksa bija brīva uz tālmetiena līnijas un trāpīja vienu no saviem pieciem trejačiem. Cits viņas tālmetiens ļāva puslaiku pabeigt vadībā (38:37), divi citi otrajā puslaikā faktiski salauza Melnkalnes izlasi. 17 punkti šādā spēlē – lieliska dāvana tēvam, kādreizējam Latvijas izlases spēlētājam Jānim Laksam dzimšanās dienā! Viņš kopā ar ģimeni šo brīdi izbaudīja “Kralovka” arēnā.

“Es eju laukumā un esmu gatava darīt visu, lai komanda uzvarētu. Treneri un pārējās meitenes mani iedrošināja – ja ir iespēja, met. Radīja iespējas, kuras vajadzēja tikai izmantot. Elīna bija pirmā, kura mums atgrieza pārliecību. Iespējams, tas bija pats būtiskākais faktors, lai mēs atspēlētos. Viņa aizrāva mūs, ļāva noticēt un tad sāka spēlēt visa komanda,” sacīja Kitija.

LA.lv