Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Latgales piensaimniecība “Sprūževa M” jaunā kūtī, nojumēs un mēslu krātuvēs iegulda 2 miljonus eiro (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Viena no lielākajām Latgales piensaimniecībām, Rēzeknes novada Griškānu pagasta saimniecība “Sprūževa M” plāno paplašināties, liellopu kūts un mēslu krātuvju izbūvē ieguldot vairāk nekā divus miljonus eiro, liecina ieraksts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Tajā teikts, ka saimniecība izsludinājusi iepirkumu liellopu kūts, skābbarības tranšejas, lauksaimniecības nojumes un mēslu krātuves būvniecībai.

Iepirkuma uzvarētājs ir SIA “Latgalija”, kura piedāvāta līgumcena ir 2 053 372 eiro.

Projekts tiks realizēts līdz šā gada beigām, izmantojot Lauku atbalsta dienesta administrēto Eiropas Savienības (ES) finansējumu pasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”.

Uzņēmuma pamatdarbība ir lauksaimniecības produkcijas ražošana ar specializāciju piena lopkopībā. Saimniecībai ir arī biogāzes ražotne, ienākumi no tās veido ap 28% no kopējā apgrozījuma.

“Sprūževa M” ir viena no lielākajām un modernākajām Latgales piensaimniecībām. Saimniecība apstrādā 1500 hektāru zemes, tajā ir ap 1300 liellopu, no tiem vairāk nekā 700 ir slaucamas govis. Saimniecības saražotā piena daudzums pārsniedz 16 tonnas dienā un izceļas ar vienu no labākajiem piena kvalitātes rādītājiem.

Arī iepriekšējos gados saimniecība ir modernizējusies, 2014.gadā ieguldot 244 525 eiro zemes, lauksaimniecības tehnikas un iekārtu iegādei, bet pērn līdzdalībai ES fondu finansējumam iesniegts projekts “Lauksaimniecības ražošanas bāzes modernizācija piena nozares attīstībai” par 498 384 eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Sprūževa M” 2014.gadā strādāja ar 2,71 miljona eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 2,60 miljoniem eiro iepriekšējā gadā, tikmēr peļņa bijusi 477 612 eiro salīdzinājumā ar 412 486 eiro 2013.gadā. Pagājušā gada finanšu dati vēl nav iesniegti.

Saimniecība sezonas laikā nodarbina 63 darbiniekus. “Sprūževas M” lielākais īpašnieks ar 92,51% kapitāldaļu ir Pāvels Melnis, pārējās kapitāldaļas pieder virknei privātpersonu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. izlasi liidz galam. bankai nenjem, bet eiropas nauda.

  2. Kuri bija tie, kas nesen nobankrotēja, sagrābušies miljonus kredītu? Pie Mālpils, vai?
    Nu, un šiem te tie miljoni bija kabatā, ne kredītā?
    Baigie miljonāri, divi miljoni parādu. Atdos? Neatdos, bankrots būs pēc pāris gadiem, kad banka paprasīs naudiņu atpakaļ.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+