×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
16. decembris, 2016
Drukāt

“Latvenergo” jauna padome piecu cilvēku sastāvā, arī B. Rubesa (6)

latvenergo_eka

Ekonomikas ministrija (EM) šodien “Latvenergo” akcionāru sapulcē apstiprināja energokompānijas padomi piecu cilvēku sastāvā – par padomes priekšsēdētāju iecelts bijušais “DNB bankas” vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, aģentūru LETA informēja “Latvenergo”.

Savukārt padomes locekļi ir “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa, EM bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas “Rīga” bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, kā arī Latvijas Komercbanku asociācijas bijušais prezidents un “Valsts nekustamie īpašumi” padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis.

Tāpat “Latvenergo” padomes locekļa amatā apstiprināts nacionālās aviokompānijas “airBaltic” valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis.

EM aģentūrai LETA pavēstīja, ka tādējādi padomē būs pārstāvētas augsta līmeņa zināšanas un pieredze lielu uzņēmumu attīstības stratēģiju izstrādē un īstenošanā, finanšu plānošanā, korporatīvajā pārvaldībā un jaunu biznesa modeļu ieviešanā starptautiskā mērogā. Visus padomes locekļus raksturo arī izpratne par koncerna darbības principiem, labas svešvalodu zināšanas, laba reputācija un pieredze atbilstošā amatā jau iepriekš.

Ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka uzsvēra, ka valsts ir definējusi “Latvenergo’ stratēģisko mērķi – ilgtspējīgi, atbildīgi un ekonomiski pamatoti nodrošināt preces un pakalpojumus enerģētikas sektorā, kas ir svarīgi tautsaimniecības konkurētspējai un izaugsmei, kā arī efektīvi pārvaldīt valsts attīstībai un drošībai stratēģiski nozīmīgus resursus un infrastruktūru. Viens no uzņēmuma padomes un EM kā akcionāra pirmajiem uzdevumiem būs vienoties par konkrētiem uzdevumiem, lai efektīvi sasniegtu valsts definēto stratēģisko mērķi.

“Koncernam jāspēj ar panākumiem konkurēt starptautiskajā tirgū, nostiprinot ilgtspējīgu tirgus pozīciju. Lai to nodrošinātu, koncernam efektīvi jāstrādā gan esošajos darbības virzienos, gan jāizvērtē iespēja paplašināt savu darbību. Padomē strādās neatkarīgi profesionāļi ar pieredzi, kas ļaus pieņemt stratēģiski izvērtētus lēmumus un palīdzēs sasniegt valsts un koncerna definētos mērķus un uzdevumus,” klāstīja Stinka.

EM konkursā uz “Latvenergo” pieciem padomes locekļa amatiem, tostarp vismaz diviem neatkarīgajiem, pieteikšanās noslēdzās augusta beigās. Ministrija tolaik ziņoja, ka saņemts liels skaits pretendentu pieteikumu, proti, 80 no 10 pasaules valstīm. No Latvijas saņemts 61 pieteikums, no Igaunijas – pieci, no Lietuvas – trīs, no Somijas – trīs, no Dānijas – divi, no Zviedrijas – divi, kā arī pa vienam no Vācijas, Slovākijas, Čīles un Ēģiptes.

Kandidātu atlase noritēja četrās kārtās. Tika izvērtēta kandidātu atbilstība prasībām un rakstiski iesniegtais redzējums par ”Latvenergo” nākotnes izaicinājumiem, tostarp koncerna ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību. Tālāk konkursā 14 labākie pretendenti tika intervēti klātienē. Vērtēšanas procesu noslēdza spēcīgāko kandidātu sociālo kompetenču padziļināta novērtēšana. Tā veikta deviņiem kandidātiem. Pēc gala rezultātu izvērtēšanas nominācijas komisija izvēlējās un ieteica iecelšanai padomē pārliecinošākos kandidātus.

Atlases procesu nodrošināja un kandidātus novērtēja Nominācijas komisija, kurā strādāja EM un Pārresoru koordinācijas centra pārstāvji, kā arī neatkarīgi eksperti, tostarp no Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta, novērotājs no Latvijas arodbiedrības ”Enerģija” un profesionāļi no SIA “Fontes Executive Search”, kas arī nodrošināja pretendentu atlasi konkursā.

“Šis ir labās prakses piemērs. Priekšnoteikumi, lai panāktu šādu rezultātu, bija starptautisks konkurss, kurā tika izvirzītas skaidras un samērīgas prasības kandidātiem, padomes izveides procesa caurspīdība un augsti profesionāla, vispusīga kandidātu novērtēšana. Ceru, ka šo pieredzi izmantos arī citi valsts kapitālsabiedrību akciju turētāji, uzņēmumu īpašnieki no publiskā un privātā sektora Latvijā, jo labai pārvaldībai un efektīvai padomei ir būtiska ietekme uz uzņēmuma konkurētspēju, darbības rezultātiem un efektivitāti,” sacīja Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijās Andris Grafs.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka valdība līdz gada beigām apņēmusies izveidot padomes valsts lielajās kapitālsabiedrības. Līdz šim tas izdarīts AS “Latvijas Valsts meži”, AS “Latvijas Dzelzceļš”, AS “Latvijas Pasts”, starptautiskajā lidostā “Rīga”, AS “Latvijas Autoceļu uzturētājs”, AS “Augstsprieguma tīkls”, AS “Latvijas Gaisa satiksme”, kā arī Ceļu satiksmes drošības direkcijai un “Latvenergo”.

Savukārt AS “Pasažieru vilciens” un AS “Latvijas Loto” padome vēl jāizveido.
Padomju izveide valsts lielajās kapitālsabiedrībās bija viens no sarežģītākajiem jautājumiem saistībā ar Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Pilnigs sviests , vieni naudas kaseji kurus var likt kur grib visur deres .Vai tiesam ar to naudu vienreiz neaizrisies .

  2. pilnigi pietiktu 3 cilveku parejie ir naudas kaseji

  3. Bez Rubesas jau pat saule neuzlēktu !

  4. Ka ar šiem cilvēkiem, kaut kas jēdzīgs attīstīsies. Laba izvēle.

  5. Nevienas jaunas sejas! Tie paši vecie vēži, tikai citā kulē.Cik ilgi Latvijā izbijušie būs pie varas,Rubesa,Liepiņš,Ozoliņš,Bičevskis un t.t.

  6. labās prakses piemērs Atbildēt

    Mīkla: vai ir kāds caurums, kuru nevar aizbāzt ar Rubešihu? Uzminējāt – viņas pašas …

Draugiem Facebook Twitter Google+