×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Latviešu virtuve Berlīnē: atvērts pirmais “Lido” Rietumeiropā (23)

Foto: Sandra DieziņaFoto: Sandra Dieziņa

Skanot “Lauku muzikantu” izpildītām latviešu un vācu ziņģēm, 18.maijā Berlīnē svinīgi atklāti divi restorāni “KIRSONS”.

Atklāšanas pasākums pulcēja kuplu viesu skaitu, kuru vidū bija “Lido” ilggadējie sadarbības partneri no Latvijas, Vācijas partneri un mediju pārstāvji. Atklājot restorānus, a/s “Lido” īpašnieks un padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons atgādināja, ka restorānos Latvijā un Igaunijā ik dienu tiek apkalpoti 30 tūkstoši cilvēku. Panākumu atslēga – gandrīz trīsdesmit gadu garumā uzņēmums palicis uzticīgs principam pasniegt kvalitatīvu maltīti par pieejamu cenu, kas gatavota tikai no svaigiem produktiem un bez ķīmijas. Ar šiem principiem “Lido” plāno iekarot klientus Vācijā. Vienas maltītes cena varētu būt aptuveni 10 eiro.

Atklāšanas pasākumu ar dalību pagodināja Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijas Federatīvajā Republikā Elita Kuzma un bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, slavējot “Lido” uzņēmību attīstīties ārpus Latvijas un paužot pārliecību, ka “Lido” lieliski reprezentēs Latviju berlīniešiem un pilsētas viesiem. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atklāšanas pasākumā Gunāram Ķirsonam pasniedza daļu no Rīgas – Rīgas atslēgu, kas veidota, sakausējot rīdzinieku savulaik pilsētai dāvātās atslēgas. Kā novēroja “LA”, atklāšanā piedalījās arī “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens ar kundzi Lolitu Bemhenu, kura vada ēdienu ražošanas uzņēmumu “Spilva”, kas piegādā “Lido” restorāniem savu produkciju. Atklāšanā piedalījās arī Helmuts Balderis-Sildedzis, kas ir viens no lielākajiem “Sabiedrības Mārupe” īpašniekiem.

“Lido” ir pirmais Latvijas ēdināšanas zīmols, kas uzsāk Latvijas labumu un ēdienu eksportu uz Rietumeiropu. Daļa no Latvijas tagad arī netālu no populārā Berlīnes tūristu apskates objekta un transporta mezgla “Alexanderplatz” – iepirkšanās centra “Alexa” pirmajā stāvā. Otrs restorāns ir Šarlotes ielā, netālu no viena no atpazīstamākajiem Berlīnes apskates objektiem “Check Point Charlie”. Kopumā divu restorānu un ražotnes izveidē investēti trīs miljoni eiro. Finansējumu izsniegusi “DNB banka”.

Plašāk lasiet piektdien, 20.maijā, “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Lai nu labi veicas! Cik dzirdēts, tad vācieši vairs mājās paši negatavo, bet gatavo ēdienu kvalitāte ir stipri viduvēja.

 2. Kāpēc jāraksta “Kirsons”, ja skaidri var salasīt, ka ir “ĶĶĶirsons!!!

 3. Lai viss izdodas 😉

 4. No Latvijas virtuves loti maz. Nebija ne aukstā zupa, ne kartupelu pankūkas, ne kiploku grauzdinji, ne kvass utt. Zél.

 5. Neliešu kompaška: saskaņieši Zatlers, Ušakovs un Bemhens un LC Balderis nolasījusies.

 6. Kā vienmēr latviešiem ir prasme tikai apriet un noniecināt vienam otru.

 7. Tādi tautiski baloniņi?

 8. Vai ēdieni tiks gatavoti no Latvijas produktiem?Vai darbiniekiem algas būs tādas ka Latvijā?Ja produktus iepirks turpat uz vietas Vācijā,tad kāds labums,ka no Latvijas aizbrauc cilvēki,kas tur strādās?

 9. Cits jau nekas.. kapec tad nedeva nekadu zinu cilvekiem, kuri gribeja tur ari pieteikties? Cv nosutiti, tika sazvanits sarunats par tikshanos. Beigas uzmet, figa! Ne nu, tas vel mazakais. Bet nemaksas tur ta ka vacija pienakas. Tur bus minimala + vel raus nos nodoklus un par dzivoshanu. Nekada peljna liela nesanaks. Tada pati maza alga ka latvijaa…lai tik Kirsons uzmanas, lai maksa tur nodoklus, jo Vacija ir 100x savadak neka latvija.

 10. Visi satrapi tur bija.cukad

 11. Restorāni ļoti glauni, gaumīgi iekārtoti, apkalpojošais peronāls brīnišķīgi ietērpts un ēdiens sātīgs un garšīgs! Paldies milzigs Ķirsona kungam par akciju arī latviešiem Berlīnē izbaudīt maltīti pirmās divas dienas bez maksas! Lai veicas un cilvēki iemīļo šos jaunos restorānus! Cilvēku interese bija ļoti liela šodien. Vieta pie Aleksandra laukuma iepirkšanās centrā Alexa fantastiska!

 12. Vai nevarat vienkārši priecāties? Vienmēr kādas kritikas.
  Ari Berlīnē ir daudz dzīvojošo latviešu, kādēļ , lai nebūtu , latviskums šeit.

 13. Vai tad bija grūti atklāšanas dienā pie ieejas durvīm skaistus bērziņus nolikt, kā latviešiem piedien. Tas būtu kā vizītkarte, varu derēt, ka ikviens vācietis izdomātu ienākt kaut vai paskatīties, bet tagad kaut kādi zili balti baloni, neviens vācietis nezina, ka tie ir Rīgas karoga krāsās, bet lielākā daļa domā, ka atkal kaut kādi “zilie” jaunu ēstuvi priekš savējiem uzcepuši. Manuprāt tāds pašķidrs sākums, bet nu labojieties, lai veicas.

  • Un ko jūs gribējāt teikt ar to dēļu pandusu pie ieejas durvīm, vot tur gan vajadzīga ir gravētā granīta uzbrauktuve. Man ir kauns……, piedodiet. Kurš stulbenis jums to uzprojektēja? Tie dēļi būs netīri un nenomazgājami jau pirmās dienas vakarā, protams, ja tur kāds vispār ienākt gribēs, jo dēļi pie ieejas durvīm Vācijā tiek likti vienīgi būvdarbu laikā lai ar ķerru var būvgružus un būvmateriālus vest.

 14. Jā,ja nodokļus Latvijā nemaksā,tad jau var atvērt ēstuvi Vācijā! Žēl.es viņam ticēju kā Latvijas īstam patriotam,bet izrādās tāds pats sshēmotājs!

 15. Lai algas ari tādas kā Latvijā…

 16. Intersanti, vai vācieši atnāca paraudzīties?
  Jā, un restorāna adrese, kur dosimies, kad Berlīnē viesosimies?

 17. Gunār! Lai šie “Kirsoni” kļūst par populārākajiem Berlīnē un viesi tajos atpazīst Latvijas virtuvi. Panākumus Eiropas “iekarošanā”.

 18. Kas Ušakovam tur bija darāms? Jāstrādā nemaz nav?

  • Kāds sakars šeit Ušakovam? Viņam nav nekāds sakars ar Berlīni! Kā vienīgais, Vācieši bija kādreiz ienaidnieki krievu sarkanajai armijai! Priekš kam Ķirsons krievus velk sev mājā iekšā!

  • Brīnums, kā ņemeci to sarkano ņezarezaļi. Hahahahahhaha

Draugiem Facebook Twitter Google+