×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Latvija cīņai ar Ebolas vīrusa izplatību novirzīs no 30 līdz 50 tūkstošiem eiro (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Latvija cīņai ar Ebolas vīrusa izplatību novirzīs no 30 līdz 50 tūkstošiem eiro, intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmai” piektdien apstiprināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Situācija kļūstot arvien nopietnāka, viņš norādīja.

“Tas, ko mēs lasām šobrīd, jau Spānijā, ir arī atklāti gadījumi Francijā. Mums ir jārēķinās ar to, ka mūsdienu pasaulē, kur ceļo ar lidmašīnu, situācija ir tāda, ka var jebkurā brīdī, arī šeit Latvijā, izraisīt kādu uzliesmojumu vai kāds cilvēks var atbraukt no Āfrikas, vai Eiropā var būt saskarsme ar vīrusa pārnēsātājiem. Tas ir nopietni. Mums ir daudz svarīgāk darīt visu, lai palīdzētu cīnīties ar šo vīrusu Āfrikā, nevis sagaidīt, ka kaut kas notiek tepat pie mums. Mēs nekad nevaram pateikt, kurā brīdī tas var notikt Latvijā, Igaunijā vai kur citur,” teica ministrs.

Viņš arī uzskata, ka Latvijai ir ļoti rūpīgi jāpārdomā, ko tā vēl var darīt, lai palīdzētu.

Ārlietu ministrija informē, ka Pasaules Veselības organizācijas (PVO) uzraudzības tīkls uz 1.oktobri ziņo par 7178 saslimšanas gadījumiem, 3338 no tiem beigušies letāli.

Risks uzliesmojuma tālākai izplatībai ES valstīs, tai skaitā Latvijā, šobrīd tiek vērtēts kā zems. PVO neiesaka noteikt nekādus ceļošanas vai tirdzniecības ierobežojumus uz uzliesmojuma skartajām valstīm.

Detalizēta informācija angļu valodā par Ebolas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas mājas lapā, kā arī Eiropas Komisijas Humānās palīdzības un civilās aizsardzības ģenerāldirektorāta mājas lapā vai Eiropas Slimību un profilakses kontroles centra mājas lapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. SS Panzergrenadier Atbildēt

    Nevajag laist te iekšā nēģerus!

  2. Tā jau ir ,ko tad tāds vīruss jacīnās ar viņu.
    Labāk pašvaldībās striptīzu paskatās,kādas kūkas uzēd.

Draugiem Facebook Twitter Google+