Latvijā
Politika

Latvijā drošības stiprināšanai šonedēļ nogādās 15 tankus 16

Foto: Gatis Dieziņš, RJC

Latvijas drošības stiprināšanai šonedēļ Latvijā tiks nogādāta ASV bruņutehnika, tai skaitā 15 tanki “M1 Abrams” un sešas kaujas mašīnas “Bradley”,informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

8.februārī un 9.februārī Latvijā tiks nogādāta ASV 4.kājnieku divīzijas 3.bruņotās brigādes 68.bruņotā pulka 1.bataljona bruņutehnika, tai skaitā 15 tanki, sešas kaujas mašīnas, divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai, kā arī cita veida kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika.

Vairāk nekā 225 karavīri no 68.bruņotā pulka 1.bataljona ieradās Ādažos jau pagājušās nedēļas nogalē. Šī ir kārtējā rotācijas vienība operācijā “Atlantic Resolve” un tā nomainīs ASV 173.brigādes karavīrus, 503.desanta pulka karavīrus, kas pilda dienesta pienākumus Latvijā operācijā “Atlantic Resolve” kopš pagājušā gada septembra.

Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins iepriekš apliecināja, ka jaunā rotācijas vienība Latvijā uzturēsies līdz brīdim, kad Latvijā ieradīsies Kanādas vadītais starptautiskais NATO bataljons.

Saistītie raksti

Latvijā operācijā “Atlantic Resolve” jau iepriekš rotācijas kārtībā pastāvīgi uzturējušies dažādu ASV vienību karavīri. Tāpat vairākās rotācijās karavīrus pavadījuši ASV tanki, bruņumašīnas un bruņotas kaujas mašīnas. Vēl pagājušā gadā ASV uz vairākiem mēnešiem bija nosūtījušas deviņus tankus “Abrams”, piecas bruņumašīnas “Bradley”, kā arī militārās apvidus automašīnas HMMWV.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju “Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

LA.lv