×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Latvijā ieradušies Laikmetīgās mākslas muzeja metu konkursa dalībnieki

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursam izvēlēto ārvalstu arhitektu ierašanos Rīgā 2016. gada 18. februārī sācies muzeja metu konkurss, LA.lv pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Jēgere.

Vizītes laikā arhitekti iepazinās ar galvaspilsētas arhitektūru un pilsētplānošanas stratēģiju, konkursa nolikumu un muzeja koncepciju. Ārvalstu arhitektus interesēja Skanstes apkaimes kopējā attīstība un atsevišķi – tās finanšu un sabiedriskās daļas, New Hanza City, kur atradīsies muzejs, attīstības plāni.

Ārvalstu arhitekti tikās ar pasūtītāja – Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda (LLMF) pārstāvjiem, kultūras ministres padomnieku arhitektūras jautājumos Jāni Dripi, Rīgas pilsētas arhitektu Gvido Princi un 29 Latvijas arhitektu, pilsētplānotāju un dizaineru birojiem, kuri bija pieteikušies sadarbībai, kā arī citiem pārstāvjiem no arhitektu kopienas, tostarp no Latvijas Arhitektu savienības. Atbilstoši LLMM konkursa nolikumam starptautiskie arhitektu biroji var sadarboties ar vienu vai vairākiem Latvijas birojiem, starp kuriem vismaz vienam jābūt sertificētam, lai izstrādātu topošā laikmetīgās mākslas muzeja metus.

“Sagaidot valsts simtgadi, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projekta īstenošana ir viena no valdības prioritātēm. Un sadarbībā ar privātiem mecenātiem to iespējams īstenot jau līdz 2021. gadam. Mērķis – izcila ēka ar izcilu saturu. Ir sācies muzeja metu konkurss, kurā vēlmi strādāt kopā ar septiņām patiesi starptautiski atzītām ārzemju kompānijām izteica 29 Latvijas arhitektu biroji. Ceru, ka divu dienu sarunas un kopīgais seminārs rezultēsies patiesā partnerībā – tāda bija konkursa jēga un uzstādījums tā rīkotājiem,” tā Kultūras ministrijas eksperts Jānis Dripe.

Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis pauda atbalstu LLMM projektam, norādot – tā kā iedzīvotāju skaits galvaspilsētā arvien samazinās, pašvaldības un valsts budžeta iespējas ir ierobežotas, brīnišķīgi, ka ir mecenāti, kas ir gatavi ieguldīt naudu muzeja izveidē, padarot Rīgu redzamāku pasaules kartē.

LLMMF valdes priekšsēdētājs Romans Surnačovs pauda pārliecību, ka pēc ārvalstu arhitektu tikšanās ar potenciālajiem Latvijas partneriem izveidosies septiņas spēcīgas komandas. Svukārt LLMM metu konkursa organizētājs Malkolms Redings, Malcolm Reading Consultants valdes priekšsēdētājs, stāsta: “Izvēlēto arhitektu komandu ierašanos Rīgā ļoti gaidījām, jo tas ļāva ikvienam vairāk uzzināt par muzeja atrašanās vietu un šo iedvesmojošo projektu. Svarīgākā vizītes sastāvdaļa ikvienam no mums bija iespēja starptautiskajiem birojiem satikties ar vietējiem profesionāļiem un redzēt radošo apvienību veidošanos tikšanās laikā.”

Plānots, ka konkurss norisināsies līdz šī gada maijam. Rudenī sabiedrībai būs iespēja iepazīties ar visiem iesniegtajiem darbiem īpašā izstādē. Piedāvājumu arhitektūras kvalitāti un atbilstību muzeja koncepcijai, iekļaušanos pilsētvidē, funkcionalitāti, ilgtspējas risinājumus un izmaksas vērtēs Latvijas un ārvalstu eksperti.

Visas septiņas arhitektu komandas saņems atlīdzību, un viena no tām turpinās darbu pie turpmākās LLMM projekta izveides. LLMM izveidi finansē ABLV Charitable foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LLMM metu konkursā piedalās tādi ārvalstu arhitektu biroji (alfabētiskā secībā) kā Adjaye Associates (Lielbritānija), Architects Lahdelma & Mahlamäki (Somija), Caruso St John Architects (Lielbritānija), Henning Larsen Architects (Dānija), Neutelings Riedijk Architects (Nīderlande), Sauerbruch Hutton (Vācija) un wHY (ASV).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+