×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Latvijā sāks tirgot “Nokia” tālruņus ar “Windows Phone” operētājsistēmu

nokia_lumia

Maija vidū Latvijā oficiāli sāks tirgot “Nokia” tālruņus ar “Windows Phone” operētājsistēmu, liecina “Nokia Latvija” sniegtā informācija. Pirmie “Nokia” viedtālruņi ar “Windows Phone” operētājsistēmu – “Nokia Lumia 800” un “Nokia Lumia 710” – no 15.maija būs pieejami Latvijā, “Nokia” tālruņu oficiālajās tirdzniecības vietās.

“Esam priecīgi, ka pavisam drīz varēsim piedāvāt “Nokia Lumia” viedtālruņus Latvijas tirgū. “Nokia Lumia” tālruņi ir saņēmuši daudz labu atsauksmju un uzslavu no tālruņu lietotājiem citās valstīs gan par to izcilo dizainu, gan par intuitīvo “Windows Phone” operētājsistēmas darbību,” apgalvo “Nokia Latvija” mobilo tālruņu tirdzniecības vadītājs Aivars Krauklis.

“Microsoft Latvia” vadītājs Ēriks Eglītis norāda, ka “Windows Phone” operētājsistēma ir nozīmīgs pagrieziens viedtālruņu tirgū. Saskaņā ar starptautisko pētījumu kompāniju aplēsēm līdz 2015.gadam “Windows Phone” kļūs par otru populārāko operētājsistēmu viedtālruņu tirgū ar aptuveni 20% tirgus daļu.

“Pircēji, kuri iegādāsies šos viedtālruņus, varēs lietot pilnvērtīgas un ātras darbības viedtālruņa funkcijas, ko nodrošina “Windows Phone” operētājsistēma. Ērti lietojamie viedtālruņi ir īpaši radīti aizņemtiem un aktīviem cilvēkiem – kā uzņēmējiem, kuri ikdienā strādā ar “Office” un citiem “Microsoft” ekosistēmas rīkiem, tā sociālajos tīklos “dzīvojošajiem” jauniešiem. Tāpat jāuzsver, ka lietotājiem kopš aprīļa nogales ir pieejams arī “Windows Phone Marketplace”, tostarp ar īpaši Latvijas iedzīvotājiem radītajām lietotnēm,” stāsta Eglītis.

“Nokia Lumia 800” ir aprīkots ar 3,7 collu “AMOLED ClearBlack” displeju, astoņu megapikseļu kameru ar “Carl Zeiss” optiku, autofokusu un HD video uzņemšanas iespējām. “Nokia Lumia 800” viedtālruņa aptuvenā nesubsidētā mazumtirdzniecības cena būs ap 350 latiem.

“Nokia Lumia 710” viedtālrunis ir ar maināmiem aizmugures vāciņiem. Tas būs pieejams baltā, melnā un debeszilā krāsā, aptuvenā nesubsidētā mazumtirdzniecības cena būs 220 lati.

Kā ziņots, Somijas mobilo telefonu gigants “Nokia” šā gada pirmo ceturksni noslēdzis ar 929 miljonu eiro (652,9 miljonu latu) tīrajiem zaudējumiem. “Nokia” pārdošanas apjoms iepriekšējā ceturksnī sarucis par 30% – līdz 7,35 miljardiem eiro (5,16 miljardiem latu).

“Mēs patlaban veicam ievērojamu kompānijas restrukturizāciju nozares vidē, kas ātri turpina attīstīties un mainīties,” sacīja uzņēmuma vadītājs Stīvens Elops. “Pēdējā gada laikā mēs esam panākuši progresu mūsu jaunajā stratēģijā, taču mums nācies saskarties ar lielākiem konkurences izaicinājumiem, nekā prognozēts.”

Kompānijas viedtelefonu pārdošanas apjoms ceturksnī sarucis par 42%.

Ņemot vērā šos vājos darbības rezultātus, “Nokia” paziņoja, ka tās Tirdzniecības nodaļas viceprezidents Kolins Džailzs pametīs kompāniju 30.jūnijā.

Pēc Džailza aiziešanas uzņēmums arī restrukturizēs tirdzniecības organizāciju, samazinot pārdošanas vadības līmeņus, lai nodrošinātu lielāku koncentrēšanos uz patērētājiem un sniegtu vadītājiem lielāku ieskatu tirgus attīstībā, norādīja “Nokia”.

Tās nav vienīgās sliktās ziņas somu kompānijai – nesen starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” samazināja “Nokia” kredītreitingu, šādu lēmumu skaidrojot ar tā vājajām darbības rādītāju prognozēm.

Aģentūra kompānijas kredītreitingu pazeminājusi no “Baa3” uz “Baa2”, tam saglabājot negatīvu nākotnes perspektīvu.

“Nokia” patlaban notiek vērienīga restrukturizācija, tam pakāpeniski pārtraucot viedtelefonu platformas “Symbian” izmantošanu par labu partnerībai ar ASV informācijas tehnoloģiju kompāniju “Microsoft”, kas jau devusi pirmo “Lumia” viedtālruņu sēriju.

Lielu uzsvaru kompānija liek uz jauno “Lumia 900” modeli. Lai arī tā iznākšanu ASV aptumšoja viedtelefonā konstatētā programmatūras kļūda, kas traucēja interneta savienojumam, problēmas tika ātri novērstas un kompānija ziņoja par ļoti labiem pārdošanas rādītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+