×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Latvija sniegs humāno palīdzību Gazai 50 000 eiro apmērā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ņemot vērā situācijas saasināšanos Gazas joslā, Latvija sniegs ārkārtas humāno palīdzību Gazas joslas civiliedzīvotājiem, veicot iemaksu 50 000 eiro apmērā. Par valdībā otrdien lemto informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Atbalsta līdzekļi tiks iemaksāti Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Palestīnas bēgļu atbrīvošanas un darba aģentūras Tuvajos Austrumos palīdzības fondā. 50 000 eiro atbalsts rasts līdzekļos neparedzētiem gadījumiem.

ĀM norāda, ka vardarbības eskalācija Tuvajos Austrumos pasliktinājusi Gazas joslas civiliedzīvotāju situāciju. Lai novērstu humanitāro katastrofu Gazas joslā, darbu koordinē un palīdzību sniedz vairākas ANO aģentūras, Sarkanais Krusts un citas starptautiskās organizācijas.

Vairākas valstis, tai skaitā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, reaģējot uz konflikta saasināšanos, piešķīrušas papildu līdzekļus, lai nodrošinātu Gazas joslas civiliedzīvotāju ārkārtas vajadzības.

Latvija jau iepriekš aicinājusi Izraēlas valdību un Palestīniešu pašpārvaldi veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai novērstu turpmāku vardarbības eskalāciju, kā arī tālāku situācijas destabilizāciju reģionā.

Ministrijā arī atzīmē, ka Latvija kā ES dalībvalsts īsteno līdzsvarotu ārpolitiku Tuvo Austrumu miera procesa jautājumos, paužot atbalstu divu valstu risinājumam, kas panākams tiešās sarunās. Visām iesaistītajām pusēm tādēļ jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu tiešo miera sarunu atsākšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Varbūt drīz sūtīsim arī kādu miljoniņu teroristiem uz Ukrainas austrumiem….?
    Laikam nav kur naudu likt (bagāta valsts…)

  2. Cik un kādu humāno palīdzību sniegs Izraēla?

Draugiem Facebook Twitter Google+