×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. maijs, 2015
Drukāt

Latvijā svin Eiropas dienu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalās Eiropas dienas atklāšanā Ārlietu ministrijā.

Eiropas diena ir Eiropas valstu vienotības diena, kurā varam svinēt un apzināties tās milzīgās priekšrocības un iespējas, kuras mums sniedz Eiropa, 9.maijā, atklājot Eiropas dienu, sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Savukārt Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka norādīja uz Latvijas iedzīvotāju arvien lielāku iejušanos Eiropā. “Jaunāko aptauju dati liecina, ka 62% Latvijas iedzīvotāju jūtas piederīgi Eiropas Savienībai (ES),” sacīja Šteinbuka. “Šajā rādītājā mūs apsteidz tikai Luksemburga.”

Tikmēr Eiropas kustības Latvijā vadītājs Andris Gobiņš pauda prieku par to, ka Latvija var būt ES valstu pulkā un baudīt tās sniegtās vērtības un iespējas. “Kā redzam, pasaulē ir daudz valstu, kuras par šādu iespēju vēl cīnās, pat ziedojot dzīvības,” piebilda Gobiņš.

Atzīmējot Eiropas dienu, interesenti šodien var apmeklēt pasākumus Ārlietu ministrijā, vairākās vēstniecībās un Eiropas mājā, kā arī daudzviet reģionos.

1950.gada 9.maijā Parīzē Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans, apzinoties trešā pasaules kara draudus, kas varētu aptvert visu Eiropu, starptautiskajai presei nolasīja deklarāciju, kurā Francija, Vācija un citas Eiropas valstis tika aicinātas apvienot savu ogļu un tērauda ražošanu, tā liekot pamatus ES izveidei.

1985.gadā tika pieņemts lēmums svinēt 9.maiju kā “Eiropas dienu”. Katru gadu maijā visā Eiropā, tajā skaitā Latvijā, norisinās dažādi informatīvi pasākumi, kuros valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas, ES institūcijas, kā arī ES valstu vēstniecības informē par ES un Latvijas dalību tajās, iepazīstina ar aktuālajiem jautājumiem, prezentē kultūru un valodas dažādību ES, Latvijas iedzīvotāju iespējas ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ko tā te plātās un priecīga,,,

  2. Apsveicu Uzvaras dienā !!!

  3. žēl, ka Eiropas diena nespēj atstāt ēnā krievu Uzvaras dienu. Kāpēc?

Draugiem Facebook Twitter Google+