×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Latvijā tapusī “baktēriju baterija” dodas pārsteigt francūžus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ Francijas pilsētā Tulūzā tiek atklāta izstāde “Poetique de Flux” jeb “Poētiskā plūsma”, kas veltīta ekoloģijai, jaunajiem medijiem un mākslai un kurā tiks eksponēts arī RIXC producētais darbs “Dīķa baterija”, vēsta RIXC pārstāve Rasa Šmite.

No 22.-24. oktobrim izstādi pavadīs simpozijs, aplūkojot šīs tēmas no dziļāka skatu punkta, piebilda Šmite. Simpozija mērķis ir izpētīt, kā mākslinieki apskata attiecības starp tehnoloģijām un ekoloģiju. Mūsdienās cilvēki cenšas kontrolēt vidi ar tehnoloģiju palīdzību. Kāda ir mūsu dzīve biotehnoloģiju, nanotehnoloģiju, kā arī audiovizuālo plašsaziņas tīklu pasaulē? Simpozijā piedalīsies pētnieki un mākslinieki no Kanādas, Tunisijas, Francijas, kā arī Latvijas.

“Dīķa baterija” pētī baktēriju elektrības ražošanas procesu, padarot to redzamu un dzirdamu. Brīvdabas objekts sastāv no sešām “baktēriju baterijas” šūnām, kas 2014. gada rudenī tika uzstādīts LU Botāniskā dārzā dīķī. Tie ir reāllaika attēli un mērījumi – cik voltus katru minūti saražo katra baterija “Baktēriju baterijas” tehnoloģijas pētīšanā RIXC mākslinieki jau vairākus gadus sadarbojas ar biologu Artūru Grudulu un citiem LU Cietvielas Fizikas institūtas zinātniekiem. Unikālais mākslas un zinātnes eksperiments “Dīķa baterija” LU Botāniskajā dārzā darbojās līdz 2015. gada pavasarim, apkopojot datus un radot mākslas vizualizācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+