Ekonomika
Auto un moto

Latvijā uzsāk 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas tirdzniecību0

Publicitātes foto

No 12. novembra Latvijā vadošais automātisko degvielas uzpildes staciju tīkls “Neste” pirmo reizi Latvijā mazumtirdzniecībā sāk piedāvāt jaunu un unikālu produktu – 100% atjaunojamo dīzeļdegvielu “Neste MY”, portālu LA.lv informē uzņēmums.

Šī degviela tiek ražota no 100% atjaunojamajiem resursiem, un tās sastāvā nav ne piles naftas. Videi un automašīnai draudzīgā dīzeļdegviela ir pieejama “Neste” degvielas uzpildes stacijā Rīgā, Ulmaņa gatvē 84. Šajā stacijā būs pieejama ziemai īpaši piemērota “Neste MY A3” klases dīzeļdegviela, kuras salizturība ir līdz -38ºC.

“Klimata pārmaiņas un līdz ar to arī radītās sekas ir viens no lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem. Šī premium produkta – “Neste MY” 100% atjaunojamās dīzeļdegvielas – nonākšana arī Latvijas tirgū ir likumsakarīga vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, šī ir unikāla iespēja pret apkārtējo vidi atbildīgiem patērētājiem viegli izdarīt izvēli par labu ilgtspējīgai un tīrai videi, vienlaikus uzlabojot savas automašīnas darbību. Otrkārt, un tas ir ne mazāk svarīgi – “Neste” 100% atjaunojamā dīzeļdegviela “Neste MY” savā ziņā ir dāvana Latvijas simtgadē – ieguldījums valsts ilgtspējībā, tīrākā vidē un labākā nākotnē mūsu bērniem,” atklāj Artu Airiainens, SIA “Neste Latvija” ģenerāldirektors.

Atjaunojamā dīzeļdegviela ir ilgtspējīgs un salīdzinoši viegls veids, kā videi atbildīgiem patērētājiem būtiski samazināt ceļu satiksmē radītos kaitīgos izmešus. “Neste” atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota no pārtikas un dzīvnieku tauku pārstrādes pārpalikumiem hidrogenēšanas procesā, iegūstot nemainīgas kvalitātes degvielu bez krāsas un smaržas, un kuras ķīmiskais sastāvs ir identisks fosilajai dīzeļdegvielai.

Tieši tādēļ to var lietot gan 100% tīrā veidā, gan kā komponenti fosilajai dīzeļdegvielai neierobežotā daudzumā. “Neste MY” šobrīd ir pasaulē videi un automašīnai draudzīgāka degviela, kuru lietojot, transportlīdzekļu siltumnīcefektu izraisošo izmešu daudzumu var samazināt par 90% produkta dzīves cikla laikā.

“Neste” veiktajā aptaujā, kurā piedalījās vairāk nekā 700 respondentu no visas Latvijas, noskaidrots, ka par atjaunojamo dīzeļdegvielu un tās īpašībām ir dzirdējuši 65% autovadītāju. Lielākā daļa aptaujas dalībnieku (78%) atzinuši, ka, lai iegādātos degvielu, svarīgs aspekts ir tas, ka degviela nodrošina tīrāku gaisu un veselīgākus dzīves apstākļus.

Svarīgi, lai tā neveido nosēdumus degvielas sistēmā, tādējādi nepalielinot transporta līdzekļa apkopes izmaksas, un ir piemērota aukstiem laikapstākļiem. Bez tam – lai šī degviela ir videi draudzīga.

“Neste”, kas ir lielākais atjaunojamo degvielu ražotājs pasaulē ar rūpnīcām Somijā, Nīderlandē un Singapūrā, no atjaunojamajiem resursiem ražo ne tikai degvielu, bet arī propānu, aviācijas degvielu, plastmasu, šķīdinātājus, polimēru un citus produktus.

Saistītie raksti

2017. gadā “Neste” atjaunojamā degviela samazināja globālo sasilšanu izraisošās emisijas par 8,3 miljoniem tonnu, kas ir līdzvērtīgs apjoms, ko gadā rada 3 miljoni vieglo automašīnu.

Somijā “Neste MY” 100% atjaunojamā dīzeļdegviela ir pieejama klientiem kopš pagājušā gada, savukārt lielākais “Neste MY” noieta tirgus kopumā ir Skandināvijas valstis un ASV.

LA.lv