×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
10. maijs, 2017
Drukāt

Latvija – Baltijā vienīgā, kur nav ieviesta izmantoto plastmasas pudeļu nodošanas sistēma (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvija šobrīd palikusi vienīgā no Baltijas valstīm, kur nav ieviesta izmantoto plastmasas dzērienu pudeļu nodošanas jeb depozīta sistēma, vēstīja “LNT Ziņas”.

Igaunijā tā darbojas jau vairākus gadus, savukārt Lietuva ieviesusi šogad. Ar aicinājumu sekot šim piemēram Saeimā saņemta iedzīvotāju rosināta iniciatīva.

Par PET pudeļu depozītsistēmas izveidi Latvijā runāts jau daudzu gadu garumā. Taču vienmēr, saskaroties ar pretestību no ražotājiem un tirgotājiem. Arī tagad, kad jautājums Saeimā nonācis kā viens no sabiedrības kolektīvajiem iesniegumiem.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā:

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Tāpēc,ka vērā tiek ņemti tikai LDDK ierosinājumi.

 2. Acīmredzama korupcijas shēma.
  Tāpat kā bezmaksas atkritumu šķirošana ar kuru daži uzņēmumi labi pelna.

 3. Tāpēc ka mums nav demokratiska valdība, bet veckomūnistu un oligarhu iebīdīta un uzturēta butaforiska valdības imitācija.

 4. Prezidenta izstrādājums ilgus gadus kūrēja šo lietu un neko neizdarīja. Tāpat kā tgd sākumā divas nedēļas paspēlēja basīti, pārpūlējās, gandrīz atdeva galus un tgd braukā pa Latviju ar savu vistu taisīdams selfijus ar katru, kam nav klāt pienākt kauns

 5. Latvija – vienīgā kuras prezidents saucas “zaļais”…

 6. Toties mēs esam pirmie talkas dienās savākto atkritumu un talcinieku skaita ziņā, tagad jau pirmie arī planētas mērogā.Turpmāk divlitrenes būs aizliegtas, tāpēc atkritumu būs vairāk. Uz priekšu, stulbeņi!

 7. Tagad sākas problēmas nodot tukšās stikla pudeles, jo pieņemšanas punkti veras ciet.

 8. Kādu laiku bija nodošana par naudiņu Čiekurkalnā un mūsu māja tur veda,tad nolikvidēja.Bet tagad tās ceļo ar “Norbu Alfredovnu” pa taisno uz Getliņiem.

 9. Štrunts par pudelēm! Latvija-Eiropas Savienībā vienīgā,kur nav ieviesta obligātā veselības apdrošināšana!

 10. Kaut kādā raidījuma bija teikts , ka lielakais ienakuims atkritumu šķirošanas biznesa ir no PET pudelem. Nu ko mēs gribam? Kadam lielam viram biznesu noraut?Kam pieder atkritumu bizness? Te atī ir visas atbildes.

 11. Tas tāpēc, ka mums pie varas ir “zaļo” un “zemnieku” valdība, citiem “zaļie” nav pie varas un ir videi draudzīgāka politika.

 12. Kad tūristu autobuss iebrauc Igaunijā – klāt vīriņi un iztīra auto no tukšajām pudelēm… Ko tas liecina – liecina, ka Igaunijā ir Vides ministrs, bet Latvijā kaut kāds Reirs no NA …
  Kur te zaļie, un kāoēc neceļ trauksmi? Laikam nefinansē šo trauksmes projektu – lai dzīvo mēslos, bet tikai tos kuri paceltu Latvijas ekonomiku un veiksmīgi par Lāču zemes naudu norok …

 13. Nespējas, neizdarības, slinkuma, sliktas izglītības mēraukla.
  Par pasaulīgajām lietām nav labāku espertu par mums. Bet vienu vienkāršu lietu savās mājās sakārtot nevaram. Laimes lāci gaidām!

 14. Saeima jau ierobežoja 2L plastmaseņu lietošanu, ko vēl jūs gribat? Lielajā talkā bijāt, dzīvojat tālāk. Kāda vēl depozītsistēma? Leiši sūdzas, ka letiņi pie viņiem taru ved? Igauņi kaut ko šlupstēja, bet nekas nav mainījies, latvju bāleliņi turpina eksportēt atkritumus. Tā teikt svalkā viss ir mierīgi, iniciatīvu saņēmām, palasījām, nolikām, kamēr Andris nav izdomājis, ko darīt un mums pateicis kā rīkoties, iniciatīva savu pienākumu ir paveikusi…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20
Alūksne +16.3
Daugavpils +17.1
Saldus +19.1
Liepāja +17.9
Jelgava +19.5
Ventspils +19.4
Limbaži +18
Madona +17.7
Rēzekne +16.1
Draugiem Facebook Twitter Google+