×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2018
Drukāt

Latvijas ĀM: triecieni Sīrijas militārai infrastruktūrai ir atbilstoša rīcība (9)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Ārlietu ministrija (ĀM) uzskata, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas veiktie raķešu triecieni Sīrijas militārai infrastruktūrai ir atbilstoša rīcība, lai nepieļautu turpmāku ķīmisko ieroču izmantošanu pret Sīrijas civiliedzīvotājiem. Ķīmisko ieroču pielietošana ir rupjš starptautisko tiesību pārkāpums, smags noziegums, kam nav un nevar būt attaisnojuma, sacīts ministrijas paziņojumā.

“Paužam nožēlu par Krievijas 10. aprīļa lēmumu izmantot veto tiesības ANO Drošības padomē, apturot rezolūcijas projektu par jauna neatkarīga izmeklēšanas mehānisma par ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā izveidi. Šī ir jau sestā reize, kad Krievija izmanto veto tiesības saistībā ar ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā. Šāda rīcība negatīvi ietekmē starptautiskās sabiedrības diplomātisko rīcībspēju novērst ķīmisko ieroču izmantošanu,” norāda Latvijas amatpersonas.

Arī turpmākajās Drošības padomes sēdēs Krievija rīcība skaidri apliecinājusi to, kas ir bijis redzams jau vairākus gadus, kopš Krievija ar militāriem līdzekļiem iesaistījās Sīrijas konfliktā. Krievija aizstāv Sīrijas oficiālo varu, piesedzot un atbalstot tās noziedzīgo rīcību. Tādējādi šīs nedēļas laikā tika izsmeltas iespējas, lai panāktu diplomātisku risinājumu 7. aprīlī Dumā veiktā ķīmisko ieroču uzbrukuma seku izmeklēšanai.

7. aprīlī Ārlietu ministrija nosodīja kārtējo ķīmisko ieroču uzbrukumu Dumā, Sīrijā, kā rezultātā, saskaņā ar 11. aprīlī publicētajiem Pasaules Veselības organizācijas datiem no smagiem toksiskiem ievainojumiem gāja bojā 43 civiliedzīvotāji un 500 saņēma medicīnisku palīdzību.

7. aprīlī veiktais ķīmisko ieroču uzbrukums ir smags starptautisko normu un tiesību, tostarp Konvencijas par ķīmisko ieroču izstrādes, izgatavošanas, uzkrāšanas un pielietošanas aizliegumu un ķīmisko ieroču iznīcināšanu, pārkāpums. Kā konvencijas dalībvalsts Sīrijas valdība ir atbildīga par tajā noteikto saistību ievērošanu.

Ņemot vērā kritisko humanitāro situāciju Austrumgutā un Sīrijā kopumā, ministrija aicina visas puses, īpaši Sīrijas valdību un Krieviju nekavējoties un pilnībā visā Sīrijas teritorijā ievērot ANO Drošības padomes rezolūciju 2401 par pamiera ieviešanu.

Vienlaikus ārlietu ministrija aicina konfliktā iesaistītās puses konstruktīvi iesaistīties ANO vadītajā miera sarunu procesā.

ASV, Francijas un Lielbritānijas raķešu triecieni ir atbilde uz 7. aprīlī Sīrijas valdības spēku veiktajiem uzbrukumiem Dumas pilsētā nemiernieku kontrolētajām pozīcijām Austrumgutā, netālu no Damaskas. ASV, Francijas un Lielbritānijas militāra rīcība Sīrijā ir vienreizēja akcija, lai apturētu Sīrijas valdības spējas izmantot ķīmiskos ieročus.

Iepriekšējais šāda mēroga uzbrukums ar ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā tika veikts 2017. gada 4. aprīlī, kad Sīrijas gaisa spēki veica uzbrukumus nemiernieku pozīcijām Idlibas provinces Hān Šeihūnas pilsētā. Uzbrukumā gāja bojā vairāk nekā 80 civiliedzīvotāju, tai skaitā vismaz 30 bērni, un tika ievainoti vēl vairāki simti cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. разбомбить к чёртовой матери, за ущемление прав русскоязных жителей! Нравится вам такой вариант?!!! Atbildēt

  4.

 2. И с вами тоже можно поступить точно также! Придумать липовый повод, и, к примеру, Atbildēt

  3.

 3. О каком мирном процессе теперь может идти речь?! Вам плевать на международные законы? Значит можно наплевать и на вас самих! Atbildēt

  2.

 4. Вот же пидарасы! А если вас самих будут бомбить ракетами за ваши слова, тоже будете рады?! Atbildēt

  1.

  • Daudzskaitlī nedrīkst ! ĀM tikai ir viens oficiālais – pēc vēlēšanām esot izlīdis no kaut kāda skapja : “atvainojiet , agrāk nevarēju – jūs taču nebūtu par mani balsojuši .”

  • Pirmkārt, nav iemesla, otrkārt, arī tev maz iespēju izdzīvot, jo raķetes nav ieprogramētas saudzēt bijušos poļitrukus.

 5. Tad jau 13 decembra grautiņi pie Saeimas nama arī bija leģitīma darbība. ATBRĪVOT politisko ieslodzīto puisi Ataolu Bērziņu no apcietinājuma.

 6. Labāk būtu palīdzējuši meklēt Huseina ķimiju Irākā – viņa taču joprojām nav atrasts , kaut ĀM visiem stāstīja ka ķīmiskie ieroči tur ir .

Draugiem Facebook Twitter Google+