×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

“Latvijas attīstībai” nepadodas – Pūce plāno pieckāršot partijas biedru skaitu (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kaut gan partijai “Latvijas attīstībai” (“LA”) šis gads nav bijis veiksmīgs (izgāšanās gan Eiroparlamenta, gan 12. Saeimas vēlēšanās), tā tomēr nedomā padoties. Sestdien kongresā tika ievēlēts jauns­ priekšsēdētājs un valde, kas ir optimistiskas apņēmības pilni izvest partiju saulītē. Partijas vadības grožus pārņēma līdzšinējais partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce. Viņu kā savu pēcteci vēlējās redzēt arī līdzšinējais “LA” vadītājs Einars Repše, un citi kandidāti uz šo amatu nemaz netika virzīti. Pats Repše sola turpināt darboties partijā kā aktīvs biedrs un valdes loceklis.

Gan vecais, gan jaunais partijas vadītājs savā runā vislielāko uzmanību veltīja pašreiz valdošās koalīcijas kritikai. “Valstī labākajā gadījumā nekas nemainīsies, bet ļaunākajā – kļūs tikai sliktāk. Neizlēmība, problēmu nerisināšana un stagnācija kļuvusi par valdības darba vizītkarti,” kongresa atklāšanā drūmi pareģoja Repše. “Valdībai nav ne drosmes, ne ideju, kā risināt problēmas. To apliecina muļļāšanās izglītībā, traģikomiska cīņa ar ēnu ekonomiku, nespēja piedāvāt risinājumus veselības aprūpē un sociālo pabalstu sistēmā,” viņam piebalsoja Pūce.

Oktobrī 12. Saeimas vēlēšanās “LA” ieguva 0,89% balsu, bet partijas līderi joprojām ir pārliecināti, ka tieši viņu piedāvājums Latvijas iedzīvotājiem ir visnepieciešamākais. Neveik­smi parlamenta vēlēšanās viņi skaidro ar pašreizējās valdošās koalīcijas piekopto panikas sēšanas taktiku, iebiedējot sabiedrību, ka ikviena cita partija apdraudēs Latvijas ģeopolitisko kursu. Tomēr attīstībnieki atzina arī dažas savas kļūdas un neveiksmes. Partija esot bijusi pārāk piesardzīga pret jaunu biedru uzņemšanu (jaunais priekšsēdētājs sola organizāciju padarīt atvērtāku). Pūce nospraudis plānu, ka nākamā gada nogalē partijā jābūt 350 biedriem, bet 2018. gadā – jau tūkstotim. Pašlaik “LA” rindās esot aptuveni 230 biedri.

Kongresā pieņemts partijas manifests, kurā definētas partijas pamatvērtības (galvenokārt – visdažādāko ierobežojumu un valsts iejaukšanās samazināšana) un izteikts aicinājums līdzīgi domājošiem cilvēkiem pievienoties partijai.

Jaunais priekšsēdētājs iecerējis, ka turpmāk partijas vērtības būs jāaizstāv ne tikai ierastajās smalkajās konferencēs un forumos, bet arī ielās – mītiņos, piketos un gājienos. Līdz šim “LA” ne reizi nav izmantojuši šādus paņēmienus. Grūti arī iedomāties tik smalkus kungus kā Einars Repše, Andrejs Žagars vai Edgars Jaunups salstam uz ielas pie Saeimas nama ar plakātiem rokās.

Valdes kandidātu uzrunās un debatēs partijas biedri centās viens otru uzmundrināt. Ka “Latvijas attīstībai” nav padevusies, apliecinot partijas iekšējie pasākumi, kas tiek kupli apmeklēti, un arī tas, ka uz kongresu attīstībnieki sabraukuši kuplā skaitā (bija ieradušies 110 no 117 delegātiem). Tomēr daļējs biedru atbirums ir noticis. No partijas attālinājies arī leģendārais hokejists Sandis Ozoliņš, kurš uz kongresu nemaz nebija ieradies.

Sestdien tika pārvēlēta arī partijas valde. Turpmāk tajā strādās partijas jaunatnes nodaļas vadītājs Andris Bačkurs, advokāte Liene Cakare, Nebanku kredītdevēju asociācijas vadītāja Baiba Fromane, bijušais kultūras ministrs Rihards Pīks, bijušais Saeimas deputāts Vladimirs Reskājs, režisors un uzņēmējs Andrejs Žagars, kā arī, protams, partijas dibinātāji Einars Repše un Edgars Jaunups.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labāk nevajag!Latvijā jau zagļu pietiek!

  2. Iebāz to savu partiju tādā tumšākā vietā, kur saule neiespīd. Nevienam tā nav vajadzīga.

  3. Kā gan lai stājas partijā, kuras fīrers Pūce tiek turēts aizdomās par noziedzīgām izdarībām, esot valsts sekretāra amatā? Vai tad šitai “partijai” un tās vecajam un jaunajam vadonim, un tās biedrīšiem kauna nemaz nav? Kas tie ir par bandītiskiem tipiem, kas šai partijā savākušies un ignorē elementāras ētikas normas?

Draugiem Facebook Twitter Google+