Ekonomika
Nauda

Latvijas Banka izlaiž jaunu monētu “Mana Latvija”5

Piektdien, 9. martā, Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu “Mana Latvija”, kura veltīta Latvijas valsts 100 gadu jubilejai un kuras reverss tapis pēc Grobiņas novadā dzīvojošās nu jau 11 gadus vecās Elizabetes Kanderes zīmējuma.

Kolekcijas monētas “Mana Latvija” mākslinieki ir Sandra Krastiņa (grafiskais dizains) un Jānis Strupulis (plastiskais veidojums). Monēta izgatavota kaltuvē “Koninklijke Nederlandse Munt” (Nīderlande).

Monētas aversā attēlots Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis, bet reversā – smaidošas saules attēls ar uzrakstu “SAULES MŪŽU LATVIJAI”.

Galerijas nosaukums

Saule kā dzīvības un labestības simbols, kā visu cilvēku esības avots un pamatvērtība rotājas daudzās latviešu tautas dziesmās. Ļoti trāpīgi saules tēlu grafiskā izteiksmē Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai veltītās monētas zīmējumā atainojusi tolaik 10 gadus veca skolniece – viena no 6 742 jaunajiem dalībniekiem, kas piedalījās Latvijas Bankas organizētajā bērnu zīmējumu konkursā, kurš ar devīzi “Mana Latvija” notika 2016. gada beigās–2017. gada sākumā, informē banka.

Konkursam tika iesniegts vairāk nekā 10 000 priekšlikumu. Ar godalgām tika atzīmēts 19 jauno autoru darbu, bet par uzvarētāju nosaukta meitene no Grobiņas novada – Elizabete Kandere. Tieši viņas ideja pārtapa monētas kalumā, jo saules zīmējums pārliecināja ar pāri monētas malām plūstošu optimismu un dzīvesprieku.

Kolekcijas monēta “Mana Latvija” ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Monētas maksimālā tirāža – 4 000 eksemplāru.

Monētas cena Latvijas Bankas kasēs un vietnē e-monetas.lv – 47.00 eiro.

Piektdien, 9. martā, plkst. 12 monēta tiks prezentēta atjaunotajā Latvijas Bankas zināšanu centrā “Naudas pasaule” K. Valdemāra ielā 2A, Rīgā, klātesot monētas māksliniekiem un Elizabetei.

Jauno monētu no 9. marta varēs iegādāties Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā, kā arī Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē e-monetas.lv, kurā iegādei pieejams plašs Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu klāsts. Vietnē e-monetas.lv pirkumus var veikt gan privātpersonas, gan Latvijas uzņēmumi.

 

LA.lv