Latvijas basketbola izlase aizvada neveiksmīgas mača beigas un zaudē Serbijai 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase savā trešajā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra svētdien ar rezultātu 54:67 (11:14, 22:19, 16:16, 5:18) zaudēja Serbijai.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Slovēnijā notikušajā pārbaudes spēļu turnīrā Latvijas izlasei tas bija otrais zaudējums, kas lika sacensību kopvērtējumā ieņemt trešo vietu aiz Slovēnijas un Serbijas, bet priekšā Turcijai.

Aizvadītajā spēlē Latvijas izlases labā desmit punktus guva Rolands Freimanis, bet astoņus punktus iekrāja Dairis Bertāns. Laukumā devās visi 13 mačam pieteiktie latvieši, bet punktus guva 11 no viņiem, izņemot Rihardu Kuksiku un Mārtiņu Laksu.

Maču Serbijas izlase sāka ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem, bet pirmās ceturtdaļas gaitā panāca 11 punktu pārsvaru. Pirmo cīņas ceturksni gan Latvijas izlase prata noslēgt ar tikai trīs punktu deficītu (11:14), bet otrajā ceturtdaļā pārsvars atkal piederēja serbiem, kas atjaunoja deviņu punktu handikapu. Puslaiku Latvijas izlase noslēdza ar izrāvienu 9:0, kas ļāva atpūtā doties pie neizšķirta rezultāta 33:33.

Trešās ceturtdaļas gaitā Serbijas izlase nevienu brīdi nebija vadībā, bet lielākais Latvijas izlases pārsvars bija piecu punktu izteiksmē (43:38). To komandas noslēdza pie neizšķirta 49:49, bet noslēdzošajā ceturtdaļā Latvijas izlase prata gūt tikai piecus punktus, turklāt “sausā” palika noslēdzošās sešas ar pusi minūtes. Tas latviešiem liedza pacīnīties par panākumu un otro vietu turnīra kopvērtējumā.

Šai spēlei Latvijas izlases rindās tika pieteikti 13 spēlētāji, malā paliekot Jānim Blūmam, Žanim Peineram un Andrejam Šeļakovam. Pēdējie divi nevienā no trim turnīra spēlēm laukumā tā arī nedevās.

Kā zināms, Serbija būs viena no latviešu pretiniecēm Eiropas čempionāta apakšgrupā.