Foto – CBF

Latvijas izlase Eiropas čempionātu sāk ar zaudējumu Serbijai 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadībā Ungārijā un Rumānijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā mačā ar 60:76 (19:21, 18:18, 11:19, 12:18) piekāpās Serbijas valstsvienībai.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 11 punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet Kristīnei Vītolai deviņi punkti un 16 atlēkušās bumbas.

Mača rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Latvijas basketbolistes, taču pēc pirmajām minūtēm tā bija vadībā jau ar 8:3. Nākamajos uzbrukumos veiksmīgākas bija serbietes, kas ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet arī izvirzījās vadībā ar 9:8.

Turpinājumā vadībā atradās gan serbietes, gan latvietes. Trīs minūtes līdz ceturkšņa beigām rezultāts bija 15:14 Latvijas spēlētāju labā, bet minūti vēlāk atkal bija fiksēts neizšķirts (19:19). Ceturtdaļu latvietes noslēdza, esot iedzinējos ar 19:21.

Zīmīgi, ka jau pirmās ceturtdaļas laikā piecas personiskās piezīmes nopelnīja Anete Šteinberga.

Otrā ceturkšņa sākumā pēc veiksmīgas izspēles Kristīne Vītola panāca neizšķirtu 21:21, bet jau nākamajā uzbrukumā Ieva Kūlīte panāca 23:21. Turpinājumā lielāko rezultāta pārsvaru šajā spēlē – pieci punkti – panāca Zane Eglīte, izpildot precīzu trīspunktu metienu (26:21). Šāds pārsvars tika panākts arī nākamajos uzbrukumos, kad Kūlīte realizēja tālmetienu, bet Dita Rozenberga – divpunktu metienu (31:25).

Četras minūtes līdz spēles nogriežņa beigām serbietes spēja samazināt rezultāta starpību un panākt neizšķirtu (31:31), bet pēc diviem precīziem soda metieniem jau izvirzījās vadībā ar 33:31. Dažas minūtes Latvijas basketbolistes nespēja gūt punktus, līdz precīzu divpunktu metienu raidīja Kitija Laksa (33:35). 20 sekundes līdz ceturkšņa beigām, pateicoties Kates Aizsilas un Vītolas metieniem tika panākts neizšķirts 37:37. Taču ceturtdaļas izskaņā serbietes atkal izvirzījās vadībā ar 39:37.

Pēc nospēlētām 45 sekundēm otrajā ceturtdaļā gūtās traumas dēļ uz rezervistu soliņu devās Jēkabsone-Žogota, bet spēles trešajā ceturksnī latviete laukumā atgriezās.

Trešo spēles nogriezni Serbijas izlase iesāka ar precīzu divpunktu metienu, bet ar veiksmīgiem Aijas Putniņas un Jēkabsones-Žogotas tālmetieniem vadību (43:41) pārņēma latvietes. Tomēr jau ar trim “trejačiem” atbildēja serbietes, panākdamas 50:43, bet nākamās divas minūtes komandas apmainījās ar kļūdām un neprecīziem metieniem.

Klusumu Šopronas zāles grozos pārtrauca serbietes, bet Rozenberga realizēja savus divus soda metienus, saglabādama septiņu punktu atstatumu (45:52). Turpmākajā cīņas gaitā abas komandas realizēja savus divpunktu metienus, bet vēl uz četriem Serbijas izlases punktiem latvietes atbildēja vien ar precīzu soda metienu, tādejādi trešo ceturtdaļu noslēdzot iedzinējos ar 48:58.

Ceturto ceturtdaļu Serbijas izlase iesāka ar precīzu tālmetienu, uz ko Laksa atbildēja ar diviem punktiem. Tāpat pēc serbiešu iemestā divpunktu metiena, Laksa arī guva divus punktus, panākdama 50:61. Turpmākajā gaitā komandas apmainījās ar vēl diviem punktiem, bet Vītola realizēja soda metienu, tādejādi sešas ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja 63:53 pretinieču labā.

Divu minūšu laikā latvietes nespēja atbildēt uz Serbijas komandas četriem punktiem, bet tad Laksa bija precīza no tālienes (56:67). Ceturtdaļas turpinājumā Latvijas izlase uz pretinieču astoņiem gūtajiem punktiem atbildēja ar diviem un nonāca iedzinējos jau ar 58:75. Maža pēdējās divas minūtes komandas aizvadīja mazrezultatīvi un Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 60:76.