×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijas koriem 33 dažāda kaluma medaļas
; Mežaparkā izskanējis krāšņs lielkoncerts (3)

Foto - LETAFoto - LETA

8. Pasaules koru olimpiādes lielkoncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

Noslēdzoties Pasaules koru olimpiādes pirmajām divām apbalvošanas ceremonijām, Latvija kļuvusi par līderi iegūto medaļu skaita ziņā.

Foto – Koru olimpiādes noslēguma lielkoncerts Mežaparkā

Kopumā Latvijas kori izcīnījuši 33 dažāda kaluma medaļas, otrajā vietā ierindojusies ASV, kuras kori ieguvuši 24 medaļas, bet trešajā – Indonēzija ar 17 medaļām.

Sieviešu koru kategorijā par Pasaules koru olimpiādes čempionu kļuva Dānijas koris “Aarhus Pigekor”, savukārt vīru koru kategorijā čempionu titulu ieguva Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus”.

Viendabīgo jauniešu koru kategorijā labākais bija Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu koris. Bērnu koru vidū izcēlās Ķīnas “Shanghai Huangpu Youngsters Activity Center Spring Children’s Choir”. Čempiona titulu jauniešu vīru koru vidū saņēmis Honkongas “Diocesan Boys School Choir”, savukārt jaukto jauniešu koru vidū – Dienvidāfrikas “University of Pretoria Camerata” (attēlā). Zēnu koru vidū par čempionu kļuvis Krievijas “Chapel of Boys and Young Men of the Sverdlovsk State Children Philharmonic”.

Kategorijā popmūzikas/šovu kari čempiona titulu ieguva Dienvidāfrikas “Kearnsey College Choir”. Barbershop kvartetu vidū izcilākais bija “KeyChord” no Nīderlandes, bet koris no Šrilankas “The Old Joe’s Choir” atzīts par čempionu Barbershop koru vidū. Dienvidāfrikas “Stellenbosch University Choir” par čempioniem kļuva gan jaukto koru, gan spiričuelu, gan sakrālās mūzikas ar pavadījumu izpildītāju kategorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piedalījās tie, kas gribēja , un visi saņēma visu ko – diplomus, medaļas.Neviens nepalika bez.
    Vajadzētu publicēt visu dalībnieku koru sarakstus un iegūās godalgas.
    Tad neviens nespekulētu.Bet varbūt to var kaut kur redzēt?

  2. Koncerts būtu vēl krāšņāks, ja dažu valstu kori, kas samirkuši ģenerālmēģinājumā un neatnāca uz koncertu vakarā, būtu piedalījušies tajā. Visu cieņu tiem, kas pārvarēja grūtības un vakarā bija uz skatuves, bet viņi bija mazākumā.

  3. Medaļas saņem visi kori, kas piedalās. Švakākie – bronzas, viduvējie – sudrabu un labākie zeltu. Bet tas nenozīmē vietu sadalījumu. Latvijai ir visvairāk dalībnieku, līdz ar to, loģiski, visvairāk medaļu. Šīs nav olimpiskās spēles, kur piedalās pasaules labākie, te piedalās tie, kuri grib…

Draugiem Facebook Twitter Google+