×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijas paviljons Milano EXPO – varens ozols

Foto: LETAFoto: LETA

Arhitekts Miķelis Putrāms, "MADE arhitekti".

Šodien Milano EXPO Latvijas paviljona radošā grupa preses konferencē iepazīstināja ar Latvijas paviljona koncepciju.

Izstādes Expo Milan 2015 pamattēma ir “Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”, un no septiņām iespējamām apakštēmām Latvija izvēlējusies “Pārtika un kultūra – labākai dzīvei”. Tādēļ kā mūsu valsts ekspozīcijas simbols izvēlēts ozols, kas simbolizē “mūsu tautas nesatricināmo pārliecību, ka cilvēka un dabas harmoniska un cieņpilna līdzāspastāvēšana ir vienīgais iespējamais veids, kā ilgtermiņā saglabāt plašās un daudzveidīgās ekosistēmas vienotību”.

Latvijas paviljons atradīsies labā vietā uz gruntsgabala N14 netālu no galvenās ieejas izstādē, un tā kopējā platība ir 1147 kvadrātmetri. Pašas ekspozīcijas platība plānota aptuveni 600 kvadrātmetru platībā.

Latvijas paviljona arhitektūras un satura izveidei pirmo reizi tika izsludināts atklāts metu konkurss, ko īstenoja LR Ekonomikas ministrija. Konkursa rezultātā paviljona arhitektūru un scenogrāfiju veido 2012. gada Latvijas arhitektūras gada balvas ieguvēji, arhitekti Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa no MADE arhitekti, vairāku starptautisku modes un makslas notikumu dalībnieks un laureāts, mākslinieks Rolands Pēterkops no tandēma MAREUNROL’S, kā arī vairāku Latvijas arhitektūras gada balvu finālists un laureāts, arhitektūras studijas 1PLUS1 vadītājs Mārtiņš Pīlēns.

Dabas mūziku īpaši paviljona lapotnei radīs producentu apvienība “Positivus Event” sadarbībā ar Latvijas Radio kora māksliniecisko vadītāju un vairākkārtēju Lielās mūzikas balvas ieguvēju, arī Latvijas ekspozīcijas māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu. Garšas kārpiņas koka lapotnes paēnā lutinās sadarbībā ar šefpavāru Mārtiņu Rītiņu veidotais slowfood koncepts, bet Latvijas smaržu Milānā iemiesos ekspozīcijas dabīgie materiāli, koks un svaigi cepta maize, liecina ieraksts portālā latviaexpo.com.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+