Sports

Sočos uzvar gan vīri, gan dāmas 16

foto: fivb.org

Abi Latvijas dāmu Latvijas pludmales volejbola dueti ceturtdien Sočos uzvarēja Pasaules kausa izcīņas “Open” kategorijas posma izšķirošajos apakšgrupas mačos, iekļūstot izslēgšanas turnīrā.
Pieredzējušās Lana Sorokina un Inese Jursone, kurām turnīrā ticis 30.numurs, C apakšgrupas trešās kārtas cīņā ar 2-1 (14:21, 21:17, 15:13) 53 minūšu laikā pārspēja turnīra 19.numuru Esteru Riveru Boteri un Amarantu Fernandesu Navarro.
Kā zināms, pirms tam trešdien pirmajā mačā viņas ar 0-2 (16:21, 14:21) piekāpās šveicietēm Izabellai Forrerei un Anukai Veržē-Deprē, kurām piešķirts augstais trešais numurs, bet vēlāk ar 0-2 (19:21, 24:26) zaudēja arī spānietēm Anhelai Lovato Errero un Paulai Sorijai Gutjerresai, kuras izliktas ar 14.numuru.
Līdz ar to apakšgrupas noslēgumā pirmo vietu ar trim uzvarām guva šveicietes, bet visi pārējie pāri guva pa vienai uzvarai. Šīm trim komandām tika ņemta vērā mazo punktu attiecība savstarpējās spēlēs, kas nozīmēja, ka apakšgrupā otro vietu izcīnīja Rivera un Fernandesa Navarro, bet pie trešās vietas tika Sorokina un Jursone, kuras līdz ar to piektdien sāks dalību izslēgšanas turnīrā.
Savukārt ar 21.numuru izliktās talantīgās Alise Lece un Marta Ozoliņa izšķirošajā apakšgrupas mačā ar 2-0 (21:18, 21:11) droši pieveica ķīnietes Vanu Juaņjuaņu un Tanu Ninju, kuras bija izliktas ar 28.numuru.
Kā zināms, pirms tam ceturtdien E apakšgrupā Lece un Ozoliņa ar 0-2 (13:21, 16:21) zaudēja Stefānijai Švaigerei un Barbarai Hanselai no Austrijas, kurām ticis 12.numurs, un ar 0-2 (22:24, 14:21) piekāpās arī ar piekto numuru izliktajām šveicietēm Nadīnei Cumkērai un Joanai Heidrihai.
Grupā ar trim uzvarām triumfēja šveicietes, ar divām uzvarām sekoja Austrijas sportistes, bet latvietes ar vienu uzvaru guva trešo vietu un arī izslēgšanas turnīru piektdien sāks no pirmās kārtas.
Kā zināms, vīru turnīrā ceturtdien visi trīs Latvijas dueti guva panākumus pamatturnīra otrajās spēlēs.
Sacensībās ar 23.numuru izliktie Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš ar 2-1 (19:21, 21:15, 15:9) pārspēja sacensību septīto numuru – Turcijas pāri Muratu Giginoglu un Volkanu Gegtepi.
Kā zināms, trešdien notikušajā pirmajā cīņā Sorokins un T.Šmēdiņš ar 1-2 (21:15, 13:21, 15:17) saspringtā cīņā zaudēja šveiciešiem Filipam Gabatūleram un Mirko Gersonam, kuri šajās sacensībās izlikti ar desmito numuru.
Noslēdzošajā grupas mačā vēlāk ceturtdien Latvijas sportisti spēkosies arī ar ķīniešiem Likedzjanu Ha un Dzjaņu Bao, kuriem ticis 26.numurs.
Pēc divām kārtām šajā grupā divas uzvaras ir šveiciešiem, bet Latvijas un Turcijas pāri izcīnījuši pa vienam panākumam.
Tikmēr jau otro panākumu ceturtdien izcīnīja ar otro numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri ar 2-0 (21:15, 29:27) pārspēja sacensību 18.pāri no Krievijas Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu.
Otrā seta beigu daļā Samoilovam un J.Šmēdiņam bija pat četru punktu deficīts, tomēr viņi spēja panākt pretiniekus. Setam ievelkoties, krieviem bija arī trīs setbumbas, tomēr Latvijas sportisti atguva serves priekšrocību un beigās tika pie grūtas uzvaras ar 29:27.
Kā zināms, pirmajā mačā Latvijas duets trešdien ar rezultātu 2-0 (21:14, 21:14) uzveica ukraiņus Jaroslavu Gordijejevu un Mikolu Babiču, kuriem ticis 31.numurs.
Noslēdzošajā apakšgrupas spēlē ceturtdien Samoilovs un J.Šmēdiņš sacentīsies ar Anglijas pludmales volejbola duetu Džeiku Šīfu un Krisu Gregoriju, kuri turnīrā izsēti ar 15.numuru. Arī angļi pirmajās divās kārtās guvuši divas uzvaras, tāpēc šis mačs būs izšķirošais par pirmo vietu grupā un brīvu izslēgšanas sacensību pirmo kārtu.
Tāpat otro uzvaru guva arī ar astoto numuru izliktais Mārtiņa Pļaviņa un Haralda Regžas duets, kas ar 2-0 (21:16, 22:20) apspēlēja sacensību 24.pāri Jeiri Eitūnu un Lāšu Fredriku Tvindi no Norvēģijas.
Pirms tam trešdien latvieši savā pirmajā mačā ar 2-1 (21:11, 24:26, 15:10) pārspēja krievus Ruslanu Bikanovu un Maksimu Hudjakovu, kuriem piešķirts 25.numurs.
Apakšgrupas noslēgumā Latvijas duets vēlāk ceturtdien sacentīsies ar itāļiem Marko Kaminati un Enriko Rosi, kuriem ticis devītais numurs,
Pēc divām kārtām šajā grupā Pļaviņam un Regžam ir divas uzvaras, bet pa vienam panākumam guvuši Krievijas un Itālijas sportisti.
Pamatturnīrā vīriešu un sieviešu konkurencē 32 dueti ir sadalīti astoņās grupās. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs izslēgšanas spēļu otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, kamēr otro un trešo vietu ieguvēji tiks izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, bet vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.
Kā zināms, otrdien abi Latvijas dāmu dueti pārvarēja kvalifikācijas sacensības, uzvarot vienīgajās cīņās.
Pasaules kausa posma pamatturnīrā Jursone piedalās pirmoreiz kopš 2011.gada beigām, bet 30 gadus vecā Sorokina, kā arī jaunās Ozoliņa un Lece to dara pirmoreiz karjerā.
Tāpat kvalifikāciju pārvarēja arī Toms Šmēdiņš un Sorokins, bet pārējie divi vīru dueti sacensības sāka no pamatturnīra.
Šāda Latvijas sportistu veiksme izskaidrojama ar ļoti vājo dalībnieku sastāvu šajā posmā, jo daļa sportistu pēc prestižāko “Grand Slam” un “Major” posmu beigām noslēguši sezonu, bet daļa vēl pagājušajā nedēļā piedalījās posmā Riodežaneiro un Eiropā tik ātri nav atgriezušies.
Kā zināms, abi Latvijas dāmu dueti, kā arī divi vīru dueti vēl tikai pagājušajā nedēļas nogalē turpat Sočos aizvadīja Kontinentālā kausa ceturtās kārtas cīņas. Dāmām neizdevās sasniegt finālturnīru, bet vīri to paveica, un nākamajā gadā Latvija turpinās cīņu par papildu ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.
Savukārt Samoilovs un Jānis Šmēdiņš vēl tikai svētdien triumfēja Pasaules kausa izcīņas “Open” kategorijas turnīrā, kas risinājās olimpiskajā Kopakabanas pludmalē Riodežaneiro.
Pludmales volejbola Pasaules tūres sezonā vīriešiem ir deviņi “Open” kategorijas posmi, un Sočos notiek ceturtais no tiem. Jau aizvadīti visi pieci “Grand Slam” turnīri un trīs “Major” kategorijas turnīri, kā arī Nīderlandē risinājās pasaules čempionāts. Vēl gaidāms arī sezonas finālturnīrs ASV.
Visos turnīros volejbolisti cīnās par Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kuri būs svarīgi, cīnoties par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.
Atlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sākās 1.janvārī. 15 pāri Olimpiādei kvalificēsies pēc pasaules ranga, kurā skaitīs 12 labākos turnīrus pusotra gada laikā, piecas komandas tiks kā Kontinentālā kausa uzvarētājas no katra kontinenta, vēl vienu vietu saņems šī gada pasaules čempionāta uzvarētāji, bet divas vietas neilgi pirms olimpiskajām spēlēm sadalīs otro un trešo vietu ieguvēji Kontinentālajā kausā.
No Latvijas sportistiem šosezon visveiksmīgāk startē Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri jaunākajā provizoriskajā olimpiskajā rangā pakāpušies uz 12.vietu.

LA.lv