Sports
Citi sporta veidi

Latvijas vadošās tenisistes saglabā vietas rangā0


Anastasija Sevastova.
Anastasija Sevastova.
Foto: Ansis Ventiņš

Latvijas vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko pirmdien atjaunotajā WTA rangā saglabājušas savas pozīcijas, kamēr debiju tajā piedzīvojusi talantīgā Darja Semeņistaja.

Latvijas pirmā rakete Sevastova savu pēdējo turnīru aizvadīja oktobra vidū, kad Maskavas “Premier” raudzes sacensībās nepārvarēja otro kārtu. Tā rezultātā Latvijas sportiste neaizstāvēja pirms gada iegūtos punktus par pusfināla sasniegšanu, bet šajā nedēļā viņai savu pozīciju rangā izdevies saglabāt – 25.vieta. Valsts pirmā rakete šosezon aizvadīja 51 spēli, no tām 29 gūstot uzvaras. Šogad viņai izdevās izcīnīt vienu titulu, kas notika vasarā Jūrmalas “International” raudzes turnīrā.

Tikmēr Ostapenko sezonu noslēdza ar diviem fināliem. Oktobra otrajā nedēļā viņa sasniedza Lincas “International” turnīra finālu, kurā piedzīvoja zaudējumu, bet nedēļu vēlāk Ostapenko aizvadīja veiksmīgas sacensības Luksemburgā, kļūstot par šo sacensību uzvarētāju. Pirms divām nedēļām Ostapenko atgriezās starp labākajām 50 tenisistēm, un šo godu viņai izdevies nosargāt arī šajā nedēļa, ieņemot 44.pozīciju. Šosezon viņa kopumā aizvadīja 54 spēles, tajās izcīnot 27 panākumus.

Saistītie raksti

Savukārt trešā Latvijas rakete Diāna Marcinkēviča atjaunotajā rangā zaudējusi četras pozīcijas (211.), par septiņām atkāpusies Daniela Vismane (523.), bet Kamilla Bartone zaudējusi deviņas vietas (900.). 27 pozīcijas augstāk šajā nedēļā atrodas Margarita Ignatjeva (1070.), savukārt debiju WTA rangā piedzīvojusi Darja Semiņistaja (1273.).

Vairākas izmaiņas notikušas arī vadošajā desmitniekā. Sezonu kā pasaules pirmā rakete noslēgs “WTA Finals” čempione Ešlija Bārtija no Austrālijas, aiz viņas seko Karolīna Plīškova no Čehijas un japāniete Naomi Osaka. Ar vietām apmainījušās Simona Halepa no Rumānijas un Bjanka Andresku no Kanādas, kura ieņem piekto vietu, bet pēdējo divu gadu “WTA Finals” fināliste Jeļina Svitoļina no Ukrainas ieguvusi divas pozīcijas, noslēdzot pirmo sešinieku. Pa vienai vietai zaudējušas Petra Kvitova no Čehijas un šveiciete Belinda Benčiča, bet vietām apmainījušās Kiki Bertensa no Nīderlandes un Serēna Viljamsa no ASV, kura sezonu noslēgs desmitajā vietā.

LA.lv