×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

LDDK: izglītības sistēmai ir jāatbilst darba tirgus pieprasījumam

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā izglītības sistēma ir jāveido tā, lai sagatavotie speciālisti atbilstu darba tirgus pieprasījumam, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Menģelsone, uzsverot izglītības reformas nozīmi, kurai konfederācija cieši seko.

“Mēs nevaram atļauties sagatavot tādus speciālistus darba tirgum, kur ir vai pārprodukcija, vai  speciālisti ir nekvalitatīvi. Tieši atbilstības moments darba tirgum ir pats svarīgākais, jo pretējā gadījumā mēs cīnāmies ar sekām,  un tās sekas ir ļoti negatīvas gan bezdarba izskatā, gan arī, protams, bieži vien imigrācijas procesā,” atzina Menģelsone.

Menģelsone atzina, ka ir skaidrība par to, kādu nozaru speciālisti Latvijā ir pieprasīti un trūkst, kā arī – kādās jomās ir pārprodukcija.   

Par piemēru LDDK ģenerāldirektore minēja, ka Latvijā trūkst informācijas tehnoloģiju speciālisti, kuriem darba vietas jau ir iezīmētas pirms studiju pabeigšanas. Tāpat trūkst dažādu spektru inženieri, kokrūpniecības, mašīnbūves un metālapstrādes speciālistu. Savukārt pārprodukcija ir sociālajās zinātnēs, kā arī joprojām ir juristu pārprodukcija.  “Tāpēc mēs arī atbalstām, ka valsts budžeta finansētās vietas vairāk ir novirzītas pieprasītajām profesijām, nevis tām, kur paliek pāri pārprodukcija,” sacīja Menģelsone.

LDDK  ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija Latvijā uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+