×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2013
Drukāt

Leišmalē iedzīvotāji paši noķer lietuviešu zagļus


Foto-Artis DrēziņšFoto-Artis Drēziņš

Grenctālē, dažus kilometrus no Lietuvas–Latvijas robežkontroles punkta, šosejas malā, kas ved uz Eiropu un kur vīd dažas padomju laika daudzstāvu mājas, 17. jūlijā ap trijiem naktī paši iedzīvotāji – jauni vīrieši – noķēra un policijai nodeva divus zagļus.


 

Notikums diezgan rets. Policija sagūstītājiem par to saka paldies. Paši malači gan no atklātības vairās, negrib ne runāt, ne teikt savus vārdus, tikai viena tēvs Aivars ir gatavs izstāstīt, kas notika.

“Manam dēlam, kas pirms četriem gadiem notikušas autoavārijas dēļ ir paralizēts, ir trausls miegs. Naktī viņš dzirdēja, ka pie šķūnīšiem grabinās un diezgan skaļi rosās cilvēki. Viņš sazvanīja draugus, kādus četrus, tie gāja skatīties. Zagļi arī laikam bija četri. Divi aizmuka, divus ar spēku noķēra. Es arī biju aizgājis paskatīties. Abi tā ap gadiem trīsdesmit. Lietuvieši, cik saprotu, no apdzīvotās vietas Kimēniem, kas ir tepat pāri robežai, bet robeža mums ir Mūsas upe, kilometru no mums. Braļukas bija gājuši kājām, bet pārdesmit metrus platajai upei pārcēlušies pāri ar gumijas laivu, kas peldspējas uzlabošanai aplikta ar tukšām plastmasas pudelēm. Četrpadsmit šķūnīši ar lauzni bija uzlauzti, divas ķerras un velosipēds iestumti krūmos. Ņēmuši visu, ko var paņemt un pārdot,” stāsta Aivars no Ķiršu mājām. Viņš brīnās, ka neviens cits neko nav dzirdējis, arī no “Ziedārēm”, kas no šķūnīšiem atrodas divdesmit metru attālumā. Suņus arī visi tur dzīvokļos, viens gan esot ierējies.

Aivars “Ķiršos” dzīvo kopš 1982. gada. Lietuviešu zagļi ciemos nākot bieži. Pirms trim gadiem viņam aizvilkuši alumīnija laivu – pēdas veda Lietuvas virzienā, šogad 29. janvārī ar ķerrām aizstūmuši mantību no šķūnīša par aptuveni 300 latiem. Kopā ar Latvijas policistiem gājuši pa pēdām. Vienu ķerru ar sīkām lietām atraduši krūmos, otras, kurā bija jābūt bērnu motociklam, miglotājam, elektromotoram, nebija. Lietuvas policistiem it kā esot zināma māja, kur zagļi dzīvo, bet vēl nekas atpakaļ no nozagtā neesot dabūts.

Valsts policijas Bauskas iecirkņa priekšnieka v. i. Renārs Dreijers atzīst, ka lietuviešu garnadžiem patīk ciemoties Latvijā, turklāt biežāk, nekā mūsējie zagļi dodas turnejās uz Lietuvu. Taču situācija tiekot kontrolēta un zagšana neesot masveidīga. Konkrētajā 17. jūlija gadījumā pret aizturētiem zagļiem ierosināts kriminālprocess, un viņi palaisti mājās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+