Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

Lemberga sieva Kristīne: pašvaldība nav nekāda monarhija (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aivara Lemberga sieva Kristīne

Ventspils mēra Aivara Lemberga uzticamākā padomdevēja jau labu laiku ir viņa sieva Kristīne, ar kuru Lembergs oficiāli apprecējās pirms pusotra gada. Ventspils pašvaldībā Kristīne strādāja jau kopš 2004. gada; laika gaitā uzkalpojusies līdz ietekmīgiem amatiem: Ventspils domes izpilddirektora vietniece un pilsētas Attīstības pārvaldes vadītāja.

Tiesa gan, uz pastāvīgu dzīvi Ventspilī viņa pārcēlās tikai pēc kāzām ar Lembergu, jo viņas darba galvenā fronte ir Rīga, kur Kristīnes uzdevums ir panākt, lai uz Ventspili tiktu novirzīta pēc iespējas lielāka daļa valsts un ES fondu naudas.

“Šajā ziņā viņiem izveidojies labs tandēms, un Kristīnei ir ļoti liela ietekme uz pašvaldības darbu,” spriež Ventspils opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

“Lemberga sieva ir deleģēta pārstāvēt Ventspils intereses Rīgā, rūpēties par Eiropas fondu naudas piesaistīšanu. Nevar noliegt, ka viņa ir ļoti zinoša šajos jautājumos.” Kristīne savulaik Finanšu ministrijā darbojusies ar Eiropas Savienības projektiem, un tieši tur viņu noskatīja ventspilnieki, kas nolēma viņas zināšanas izmantot savā labā. Jāsaka, ka tas izdevies ļoti veiksmīgi, jo Ventspils jau gadiem ilgi saņem neproporcionāli lielu daļu no ES fondu naudas kopējā pīrāga.

Ventspilī jau kādu laiku klīst runas, ka Lembergs gatavo Kristīni viņa pēcteces lomai, ja kādu dienu nevarēs vai negribēs pildīt pašvaldības vadītāja pienākumus. Taču kandidēt vēlēšanās viņa vēl nav uzdrošinājusies, un pati uzsver, ka šobrīd viņas prioritāte ir bērni un ģimene. “Pašvaldība jau nav nekāda monarhija, kur amats tiek nodots citam ģimenes loceklim. Pilsētas galvu izraudzīsies iedzīvotāji, kam pašvaldību vēlēšanās ir iespēja izvēlēties starp vairākiem sarakstiem,” uzsver Lemberga. Tomēr viņa arī neizslēdz iespēju, ka kādu dienu varētu kandidēt vēlēšanās un ieņemt politisku amatu.

Vairāk lasi žurnāla “Mājas Viesis” jaunākajā numurā vai e-izdevumā!

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. :-D….. Nav monarhija, nu ja ir diktatūra :-D…

  2. Jā izskats nikns, ja Lembergs cenšas smaidīt, tad sieva skatās zobus sakodusi no dusmām. Niknums dara vecu!

  3. Apnikuši sen jau tie Bļembergi, kad mēs tiksim vaļā no viņiem, ja tiesa “neņem”?

  4. Jā, šitā ir gudra. Kas ar to veci vēl būs?

Draugiem Facebook Twitter Google+