Sports
Basketbols

Lembergs: bija jāglābj Latvijas gods 1

foto – bkventspils.lv

BK “Ventspils” ir vienīgā Latvijas komanda, kas jaunajā basketbola sezonā piedalīsies Eiropas klubu turnīros. Salīdzinājumam – Lietuvai tādas ir septiņas. Ventspils kluba prezidents Aivars Lembergs pirmssezonas preses konferencē atzinis, ka šajā situācijā bija jāglābj Latvijas gods.

Lembergs atzina, ka par lēmumu spēlēt jaunizveidotā Eiropas basketbola čempiona līgā nav bijis ilgi jādomā. “Šajā situācija mums bija jāglābj Latvijas gods. Latvijas Basketbola Savienība bija labi pastrādājusi, lai Latvijai būtu iespēja spēlēt pamatturnīrā, bet izrādījās, ka divas uz to brīdi labākās Latvijas komandas atsakās. Mēs labi sapratām, ka būs jācīnās ar daudz stiprākiem pretiniekiem kā līdz šim. Tomēr, ja Latvijai ar grūtībām ir nācis šis piedāvājums, mēs nevarējām atteikties. Uzskatām, ka labs sasniegums būs, ja komanda izkļūs no savas apakšgrupas un cienīgi aizvadīs pat tās spēles, kurās būs jāpiedzīvo zaudējums. Latvijas čempionātā sagaidām tikai un vienīgi čempionu titulu,” komandas uzdevumus ieskicējis Lembergs.

“Komanda ir nokomplektēta sabalansēti. Šobrīd divi mūsu spēlētāji ir ar traumām, tāpēc uz laiku piesaistījām Kuksiku. Lomažam vajadzētu būt labai sezonai un daudz dot komandai. Lielas cerības ir uz Gražuli, kas ir vērtīgs spēlētājs, turklāt abi spēlētāji ir mūsējie. Prieks, ka atgriezies Ronalds Zaķis. Man šķiet, ka viņš vislabāk jūtas mājās, un pašreizējā spēle arī to apliecina. Arī ventspilnieks Leimanis ir ļoti progresējis un gribas, lai paliek komandā, “ komentēja Lembergs. Viņš arī uzsvēra, ka liels uzticības kredīts ir dots Kārlim Muižniekam, un viņam tas būs jāattaisno komandas līdzjutēju priekšā, raksta bkventspils.lv mājas lapa.

BK “Ventspils” jauno LBL sezonu sākusi ar divām uzvarām. FIBA Čempionu līgas pirmā spēle notiks 19. oktobrī savā laukumā pret Oldenburgas “EWE Baskets” no Vācijas. Vēl C grupas turnīrā spēlēs Klaipēdas “Neptunas” (Lietuva), “Varese” (Itālija), Vilerbanas “ASVEL” (Francija), Radomas “Rossa” (Polija), Saloniku “PAOK” (Grieķija), vēl viena komanda ceturtdien tiks noskaidrota kvalifikācijas kārtā starp “Ušak” (Turcija) un Klužas “Mobilteco” (Rumānija) komandām.

Saistītie raksti
LA.lv