×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

LeNeSons draiskosies ziemas dārzā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot izglītojošo koncertu ciklu pašiem mazākajiem klausītājiem, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina uz koncertiem “Neticamais LeNeSOna ziemas dārzs” 11. decembrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un 12. decembrī Lielajā ģildē Rīgā.

Viens no programmas īpašajiem notikumiem – jaunā sitaminstrumentālista Riharda Rauzas solo Antonio Vivaldi populārā vijolkoncertu cikla “Gadalaiki” sadaļā “Ziema” – šoreiz dzirdēsim Vivaldi mūzikas pārlikumu orķestrim un ksilofonam. Rihards Rauza ir “Ineses Galantes konkursa 2014” pūšamo un sitaminstrumentu kategorijas I vietas ieguvējs mūzikas skolu audzēkņu konkurencē.

LeNeSOna dārzs ziemā ir brīnumains – nekādi darbi nav darāmi, var mierīgi slinkot, skatoties uz baltajiem kokiem un krūmiem, ko noskūpstījusi Sergeja Prokofjeva uzburtā Ziemas feja no baleta “Pelnrušķīte”. Līdzās Prokofjeva mūzikai – arī krievu romantiķa Aleksandra Glazunova “Gadalaiki”, kur ziemu pārstāv ledus, sarma un krusa.

Savu roku LeNeSOna ziemasdārza greznošanā pieliks arī francūzis Klods Debisī ar mazajai meitiņai komponēto “Sniega deju” un noslēpumainām “Pēdām sniegā”. Visu vainagos vēl viens gadalaiku pētnieks Pēteris Čaikovskis, kura komponētā ziemas mūzika aizvedīs mūs maskotā gājienā ar nākotnes zīlēšanu, draisku maskošanos un jārīgu pikošanos.

LeNeSOna ziemasdārza darbu talcinieki būs mums labi pazīstamie LNSO bērnurītu veidotāji – dramaturgs Lauris Gundars, režisore Paula Pļavniece, videomāksliniece Evita Rusova un diriģents Andris Vecumnieks. Ticams, ka būs klāt arī lieliskais Aģents, kurš tikai viņam zināmu iemeslu dēļ šosezon maskējies par dārznieku.

Koncertu starpbrīži atvēlēti bērnu radošajām izpausmēm, kurās mazos apmeklētājus iekustinās pats LeNeSOns un viņa draudzene Melodija.

LeNeSOna ziemas koncerti notiks 11. decembrī plkst 13.00 Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē un 12. decembrī plkst. 11 (krievu valodā) un plkst. 14 (latviešu valodā) Lielajā ģildē, Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+