×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Liela daļa Vācijas musulmaņu atsakās integrēties

islams2

Gandrīz ceturtā daļa Vācijā dzīvojošo islāmticīgo imigrantu noraida integrāciju, apšauba Rietumu vērtības un sliecas vardarbību atzīt par pieņemamu, liecina ceturtdien publiskotais Iekšlietu ministrijas pētījums.

Iekšlietu ministrs Hanss Pēters Frīdrihs atzinis, ka pētījuma rezultāti ir satraucoši. “Vācija ciena imigrantu izcelsmi un kultūras identitāti, taču mēs nepieņemam autoritārisma importu, antidemokrātiskus un reliģiski fanātiskus uzskatus,” ceturtdien publicētajā intervijā laikrakstam “Bild” uzsvēris ministrs. Nevienam, kurš cīnās pret brīvību un demokrātiju, Vācijā nav nākotnes, piebildis Frīdrihs, kurš pārstāv Kristīgi sociālo savienību (CSU), valdošās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) Bavārijas meitaspartiju.

Aptauja liecina, ka starp Vācijā dzīvojošajiem musulmaņiem, kuri nav Vācijas pilsoņi, 52 procenti atbalsta integrāciju, kamēr 48 procenti ir “stingri noskaņoti uz nodalīšanos” un nepārprotami noraida vācu vairākuma kultūru. Taču, ja ņem vērā arī tos musulmaņus, kuri ir Vācijas pilsoņi, šī proporcija attiecīgi ir 78 un 22 procenti. Iekšlietu ministrijas pētījums “Jauno musulmaņu ikdienas dzīve Vācijā” veikts, intervējot tos musulmaņus, kas nav Vācijas pilsoņi un ir vecumā no 14 līdz 32 gadiem. Pētījumā intervētas arī citas Vācijā dzīvojošo musulmaņu demogrāfiskās grupas, kā arī veikta televīzijas programmu analīze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+