Kultūra
Teātris un kino

Lielizrāde “NePareizie Dziesmu svētki” ar mīlestību un smaidu1

Publicitātes foto

Saulkrastu brīvdabas estrādē 27. jūlijā lielizrāde ar dziesmām, jokiem un pārģērbšanos “NePareizie Dziesmu svētki”. Latvijas valsts simtgades, Dziesmu svētku un Saeimas vēlēšanu gadā Latvijas teātru lieliskie dziedošie aktieri Mārtiņa Egliena vadībā ir ķērušies pie visiem šiem unikālajiem notikumiem un rada izrādi.

Šajā izrādē ar mīlestību un smaidu mums būs iespēja paskatīties uz to, kas mums ir dārgs, par ko mēs dusmojamies un kādi esam paši. Skatītāji varēs tikties ar iemīļotām grupām un dziedātājiem aktieru atveidojumā un interpretācijā – Donu, “Trīs tenoriem”, Ingu Pētersonu, Vari Vētru, Olgu Rajecku, Uģi Rozi, Zigmaru Liepiņu, Mirdzu Zīveri, Imantu Vanzoviču, “Jumpravu”, “Eoliku”, Ritu Trenci, “Lingu”, Imantu Skrastiņu, “Līviem”, “Liepājas brāļiem” un citiem. “To nevajadzētu saukt par popielu, jo profesionāļi ir strādājuši pie tā jau pusgadu. Galvenais, ka tas ir pasniegts ar mīlestību un smaidu, pievienojot iemīļotajām dziesmām jaunu vērtību, protams, ar humora dzirksti,” stāsta producente Laila Ilze Purmaliete.

Lielizrādē lomās redzēsim Mārtiņu Eglienu, Elīnu Avotiņu, Mārtiņu Brūveri, Marģeru Eglinski, Kristianu Kareļinu, Viktoru Elleru vai Pēteri Lapiņu. “Mums ir ārkārtīgs prieks, ka izdevies sapulcināt tādu aktieru komandu, kas brīnišķīgi saprot humoru un visi ir izcili dziedātāji. Jo laba muzikālā parodija pieprasa, lai parodētājs būtu ne par matu sliktāks dziedātājs par parodējamo. “NePareizie Dziesmu svētki” radītos priekšnesumus nevar īsti nosaukt par parodijām, tas ir vesels teatrāls uzvedums, kas izveidots uz iemīļoto dziesmu bāzes. Galvenais strūrakmens mūsu komandā ir Mārtiņš Egliens – viņam vienmēr ir skaidrs redzējums par to, ko viņš vēlas izveidot uz skatuves. Neatsveramie balsti ir izcilais aktieru trio – Brūveris, Kareļins, Eglinskis. Brūveris, kurš, mūsuprāt, ir aktieris numur viens ar spēju atdarināt dažādus cilvēkus – viņu balsis, izturēšanos, kustības. Savukārt Kareļins ir Nacionālā teātra lielākais aktieris, kurš apveltīts ne tikai ar varenu augumu, bet arī ar brīnišķīgu balsi. Mūžīgais pretstats viņam ir augumā nelielais, bet Latvijas skaļākās balss īpašnieks – Eglinskis. Vēl mums ir ļoti palaimējies, ka komandā pirmo reizi iesaistās Elīna Avotiņa – jaunā aktrise, kurai šai šovā ir darba pilnas rokas, jo ir jāiejūtas visos sieviešu dziedātāju tēlos – Vilcāne, Zīvere, Rajecka, Akuratere, Trence. Liels atklājums mums visiem ir arī Viktors Ellers, kurš nāk no Liepājas teātra. Viņš ir liels atbalsts Mārtiņam Eglienam radošajā ziņā, palīdzot rast risinājumu dažādām skatuviskām idejām,” neslēpj Laila.

Skatītājiem būs iespēja piedalīties improvizētā dziesmu aptaujā un noskaidrot gadsimta labākos izpildītājus. Uzvedumā piedalīsies arī sabiedrībā pazīstamas personības, valsts amatpersonas, “ekspersonas” un citu valstu līderi, kuri teiks apsveikuma runas un citādi cels pasākuma nozīmību ar savu klātbūtni. Visbeidzot skatītāji varēs noskaidrot, kurš ir “Gudrāks par piektklasnieku” – Aivars Lembergs vai Artuss Kaimiņš. Tas viss, protams, aktieru atveidojumā. “Mums šķiet, ka šī būs pati skaistākā līdz šim radītā izrāde, jo tajā ir ieguldīts visvairāk darba un radošo ideju, kā līdz šim. Tajā tiek iesaistīta deju grupa – Kārļa Boža vadībā. Viņš ir Agra Daņiļēviča izaudzināts dejotājs, kurš turpina “Dzirnu” aizsāktās tradīcijas dejas jomā. Katra deja ir arī izrādes daļa, un dejotāji kļūst reizē par aktieriem. Tas lieliski papildinās un bagātinās uz skatuves notiekošo. Īpaši tiek domāts arī par skatuves iekārtojumu. Skatītājiem būs sajūta, ka viņi atrodas Dziesmu svētku Lielajā estrādē. Visiem dalībniekiem Danuta Ābele šuj skaistus tērpus. Turklāt uz skatuves notiks arī nepārtraukta pārģērbšanās, lai iejustos aizvien jaunos tēlos un situācijās,” stāsta Laila. Izrādei tiek veidots īpašs skatuves noformējums un pirotehniskie efekti.

 

27. VII 19.00 Saulkrastu brīvdabas estrāde

28. VII 19.00 Tukumā Durbes estrādē

10. VIII 19.00 Liepājā koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”

17. VIII 19.00 Cēsu Pils parka estrādē

19. VIII 17.00 Kuldīgas pilsētas estrādē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8 – 15

Saistītie raksti
LA.lv