×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Latvijas hokejisti sāks pret kolorīto Japānu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Vai Ērikam Miļunam izdosies pārliecināt savus darba devējus, ka viņš pelnījis Latvijas izlases galvenā trenera pilntiesīgu amatu?

Latvijas hokeja izlasei Liepājā šodien Eiropas Izaicinājuma turnīra pirmajā spēlē pretī stāsies Japānas valstsvienība, rīt Baltkrievijas, parīt – Itālijas hokejisti.

Talantīgāks par Girgensonu

Hokeja izlases spēles ārpus Rīgas ir liels retums – pirms desmit gadiem pārbaudes turnīrs notika Ventspilī, bet Liepājas ledus halle pieaugušo valstsvienību uzņems pirmo reizi. Lai gan izlase ir bez oficiāla galvenā trenera un ne optimālā sastāvā, liepājniekiem būs iespēja pavērot hokejistus, kuri valstsvienības formā redzēti retāk – Mārtiņš Karsums veselības likstu dēļ izlaidis pēdējos piecus pasaules čempionātus, Oskars Bārtulis – divus, Artūrs Kulda un Georgijs Pujacs – pa vienam. Uz ledus dosies divi no trim lielākajiem varoņiem šāgada čempionātā – Edgars Masaļskis un Kaspars Daugaviņš, kuram šajās dienās gaidāms ģimenes pieaugums, tādēļ viņš piedalīsies tikai vienā mačā. Tāpat arī Masaļskis, kurš pēdējās astoņās spēlēs Toljati “Lada” vārtos sekmējis piecu uzvaru sēriju.

Pirmo reizi nacionālo izlasi oficiālā mačā vadīs Ēriks Miļuns. Viņš pie darba ķēries nopietni, uzsverot, ka mērķis Liepājā ir uzvarēt visos mačos, parādīt labu hokeju un spēlētājus pārbaudīt dažādos virknējumos, jo komandā ir gan pieredzējušie, gan jaunie. “Komanda ir sabalansēta, un vienalga, kas spēlē katrā mačā – šī ir izlase, visiem jābūt gataviem parādīt, ko spēj. Puiši strādā azartiski, ar gribēšanu. Vienīgais treniņš pilnā sastāvā mums sanāk tikai Liepājā, līdz ar to manos plānos jāizdara korektīvas, taču šādā situācijā esmu ne pirmo, ne pēdējo reizi. Šo to darīsim citādi nekā Rīgas “Dinamo” vai Latvijas izlase, paskatīsimies, kas sanāks. Šajā komandā neviens man nav svešs, zinu, ko katrs var. Galvenais, lai izpilda to, ko apmēram esmu ieplānojis,” spriež Ēriks Miļuns.

Izlasē ir četri spēlētāji bez kluba – Mārtiņš Cipulis, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs un Roberts Bukarts. Tomēr Miļuns par to nebēdā: “Jēkabs spēlēja iepriekšējā nedēļā, Pujacs – aizpagājušajā, Bukarts arī ne tik sen. Vienīgi Cipulis ilgi nav spēlējis, taču trenējas, un ar sportisko formu viņam nekad nav bijis problēmu. Varbūt šie hokejisti būs vairāk izsalkuši nekā tie, kas spēlē visu laiku. Latvijas hokejam viņi būs vajadzīgi nākotnē. Neviens te nav pasažieris.”

Trenera vārdus apliecina tas, ka Latvijas hokeja slavenākais bezdarbnieks Jānis Sprukts nav aicināts. Miļunam esot informācija, ka pieredzējušais uzbrucējs netrenējas, neesot manīts nevienā ledus hallē.

Viens no debitantiem būs 22 gadus vecais uzbrucējs Rihards Marenis, kurš studē Auroras universitātē ASV un spēlē koledžu čempionāta (NCAA) trešajā līmenī. “Pazīstu viņu jau no bērnības, kādreiz bija labāks par Zemgu Girgensonu, taču traumu dēļ nesanāca uzspēlēt ne U-18, ne U-20 pasaules čempionātā. Šī ir iespēja novērtēt Rihardu, viņš ļoti cītīgi strādājis piecas sešas vasaras. Otrs jaunākais šajā komandā – pirmo vijoli nespēlēs, taču, manuprāt, sevi parādīs,” tā Ēriks Miļuns.

Japāņiem Reķa treneris

Japānas izlase pēdējos desmit gadus maļas pa pasaules čempionāta pirmo divīziju, kur nostabilizējusies trešajā ceturtajā vietā. Uz augšu netiek, uz leju nekrīt. Izlases galvenais treneris Gregs Tomsons iepriekšējās trīs sezonas Vācijā bija asistents un īsu brīdi arī galvenais treneris Arvīda Reķa komandā Augsburgas “Panthers”. Vācijā iztiku pelna arī uzbrucējs Šuei Kuji, pārējie – japāņu komandās, kas spēlē Āzijas līgā. Latvijas hokejisti ar Japānas izlasi tikušies desmit reizes, izcīnot deviņas uzvaras, taču pēdējā spēle bija pirms deviņiem gadiem.

Baltkrievijas izlase ne tuvu nav labākajā sastāvā – septiņi no Minskas “Dinamo” otrā plāna plus vietējā čempionāta varoņi. Itāļiem sastāvs ļoti raibs – hokejisti no Itālijas, KHL, Šveices, Vācijas, Čehijas un Anglijas komandām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+