×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2013
Drukāt

Liepājas diecēzē kalpos priesteris Stulpins

Stulpins_42

Pāvests Francisks par jauno Liepājas diecēzes bīskapu ir nominējis Rīgas Sv. Franciska draudzes viceprāvestu, Rīgas Garīgā semināra inspektoru un ekonomu, priesteri Viktoru Stulpinu.

 

Katoļu informācijas centrs ziņo, ka jaunā bīskapa konsekrācijas svinības notiks 7. septembrī Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. Par savu bīskapa moto V. Stulpins ir izvēlējies apustuļa Toma sacītos vārdus Kristum pēc augšāmcelšanās – “Mans Kungs un mans Dievs”, tādējādi apliecinot, ka visu uztic Dievam.

Pāvesta vēstuli, kurā V. Stulpins ir nominēts par Liepājas bīskapu, Liepājas kūrijā sanākušajiem priesteriem, konsekrētajām personām un lajiem nolasīja emeritētais bīskaps Ārvaldis Andrejs Brumanis, kurš Liepājas diecēzē kalpoja no 1996. līdz 2000. gadam. Vēlāk Liepājas diecēzes pienākumus pildīja bīskaps Vilhelms Lapelis, kurš pērn jūnijā atteicās no šī amata un devās uz klosteri Polijā.

Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, kurš no 2012. gada līdz šim pildīja Liepājas diecēzes apustuliskā administratora pienākumus, sveicot nominēto bīskapu V. Stulpinu, pauda lielu prieku ne tikai par to, ka Liepājas diecēzei tagad ir savs ilgi gaidītais bīskaps, bet arī par pašu bīskapa kandidātu, uzsverot: “Jums ir labs bīskaps!” Savā uzrunā E. Pavlovskis norādīja uz vērtīgo V. Stulpina pieredzi, ko viņš guvis, kalpojot gan par prāvestu Aizkrauklē, gan par vikāru Rīgas Sv. Franciska draudzē: “Viņš no vikāra tika izvēlēts par bīskapu. Viņš zina, ka var gaidīt uz ūdens sakustēšanos vai arī mēģināt to kustināt pašam.”

E. Pavlovskis novēl, lai ir laba sadarbība ar priesteriem un lai ir laba veselība un izturība, “un prieks par to, uz ko aicināts un ko darīs. Vēlu, lai kalpojumam ir redzamas sekmes!”

V. Stulpins paredz vispirms iepazīties ar jaunajiem apstākļiem un tad sākt plānot nākotnē darāmo: “Nāku nevis ar kādu savu domu un vīziju, bet lai būtu un kalpotu. Tātad es domāju, ka kalpošanai vispirms ir svarīgi iepazīt to, kas šeit ir. Labais ir jāpatur, un, ja kaut ko jaunu varēšu dot, tad – paldies Dievam!”

Biogrāfija

Priesteris Viktors Stulpins

* Dzimis 1971. gada 26. septembrī Rīgā,

* Mācījies Rīgas 69. vidusskolā un Rīgas Celtniecības tehnikumā.

* 1990. gadā iestājies Rīgas Garīgajā seminārā

* 1995. gada 11. jūnijā iesvētīts par priesteri.

* Kā vikārs kalpojis Gulbenes un Alūksnes draudzēs; no 1996. gada bijis prāvests Aizkrauklē un apkārtējās rajona draudzēs.

* Kopš 2010. gada ir Rīgas Garīgā semināra inspektors un ekonoms, kā arī Rīgas Sv. Franciska draudzes viceprāvests.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+