Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
2. janvāris, 2016
Drukāt

Liepājas dzīvokļu tirgū notiek vairāk nekā 110 darījumi mēnesī (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Liepājas koncertzāle "Lielais Dzintars".

Dzīvokļu tirgus aktivitāte Liepājā pagājušā gada trešajā ceturksnī nedaudz pieauga līdz vidēji vairāk nekā 110 darījumiem mēnesī, teikts nekustamā īpašuma kompānijas “Latio” 2015.gada trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā.

Lielākā pircēju interese ir par divu un trīs istabu dzīvokļiem, pieprasījums pēc neremontētiem un jau remontētiem dzīvokļiem ir līdzīgs un atkarīgs no pircēja prioritātēm un finansiālajām iespējām.

Dzīvokļu cenas atkarībā no to tehniskā stāvokļa un atrašanās vietas svārstās no 200 līdz 500 eiro par kvadrātmetru. Pieprasītākās apkaimes ir Ezerkrasts, Dienvidrietumu rajons un pilsētas centrs.

Pagājušā gada otrajā pusē ir pieaudzis pieprasījums arī pēc dzīvokļiem Liepājas jaunajos projektos, norāda “Latio”. Pateicoties zemajai cenai, visvairāk darījumu ir noticis ar dzīvokļiem “Ezermalas namā”. Darījumi ir notikuši arī jaunajā projektā “Mēness nams”, interese ir par dzīvokļiem Rietumkrasta ielā un “Alejas namā”.

Tirgū ir novērojama interese par savrupmājām, pieprasījums lielākoties ir pēc tūlītējai dzīvošanai piemērotām mājām, kuru remontu var veikt pakāpeniski. Šādu īpašumu vidējās cenas ir robežās no 30 000 līdz 50 000 eiro. Lielākā interese ir par savrupmājām Vecliepājā un “Laumas” mikrorajonā.

Īres tirgū liela ietekme ir tūrisma sezonai, uzsvaram esot uz īstermiņa īri ārvalstniekiem, teikts tirgus pārskatā.

Pieprasījums pēc privātās apbūves zemēm Liepājā ir relatīvi neliels, jo lielāka interese ir iegādāties jau uzbūvētu privātmāju, skaidro “Latio”.

Ar viensētām darījumi notiek salīdzinoši maz, ko ietekmē kreditēšanas politika. Lielāka aktivitāte ir ar īpašumiem apmēram 20 kilometru rādiusā ap Liepāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neticu Latio un neticu, ka Liepājā ir tik liela aktivitāte NĪ tirgū

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+