×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2016
Drukāt

Liepājas dzīvokļu tirgū notiek vairāk nekā 110 darījumi mēnesī (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Liepājas koncertzāle "Lielais Dzintars".

Dzīvokļu tirgus aktivitāte Liepājā pagājušā gada trešajā ceturksnī nedaudz pieauga līdz vidēji vairāk nekā 110 darījumiem mēnesī, teikts nekustamā īpašuma kompānijas “Latio” 2015.gada trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā.

Lielākā pircēju interese ir par divu un trīs istabu dzīvokļiem, pieprasījums pēc neremontētiem un jau remontētiem dzīvokļiem ir līdzīgs un atkarīgs no pircēja prioritātēm un finansiālajām iespējām.

Dzīvokļu cenas atkarībā no to tehniskā stāvokļa un atrašanās vietas svārstās no 200 līdz 500 eiro par kvadrātmetru. Pieprasītākās apkaimes ir Ezerkrasts, Dienvidrietumu rajons un pilsētas centrs.

Pagājušā gada otrajā pusē ir pieaudzis pieprasījums arī pēc dzīvokļiem Liepājas jaunajos projektos, norāda “Latio”. Pateicoties zemajai cenai, visvairāk darījumu ir noticis ar dzīvokļiem “Ezermalas namā”. Darījumi ir notikuši arī jaunajā projektā “Mēness nams”, interese ir par dzīvokļiem Rietumkrasta ielā un “Alejas namā”.

Tirgū ir novērojama interese par savrupmājām, pieprasījums lielākoties ir pēc tūlītējai dzīvošanai piemērotām mājām, kuru remontu var veikt pakāpeniski. Šādu īpašumu vidējās cenas ir robežās no 30 000 līdz 50 000 eiro. Lielākā interese ir par savrupmājām Vecliepājā un “Laumas” mikrorajonā.

Īres tirgū liela ietekme ir tūrisma sezonai, uzsvaram esot uz īstermiņa īri ārvalstniekiem, teikts tirgus pārskatā.

Pieprasījums pēc privātās apbūves zemēm Liepājā ir relatīvi neliels, jo lielāka interese ir iegādāties jau uzbūvētu privātmāju, skaidro “Latio”.

Ar viensētām darījumi notiek salīdzinoši maz, ko ietekmē kreditēšanas politika. Lielāka aktivitāte ir ar īpašumiem apmēram 20 kilometru rādiusā ap Liepāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neticu Latio un neticu, ka Liepājā ir tik liela aktivitāte NĪ tirgū

Draugiem Facebook Twitter Google+