×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. decembris, 2014
Drukāt

Liepājas ostā vēja ātrums brāzmās sasniedzis 35 m/s (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Liepājas ostā šorīt ap plkst.4.30 vēja ātrums brāzmās sasniedzis 35 metrus sekundē (m/s), liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Saskaņā ar Boforta skalu vējš, kura ātrums sasniedz vai pārsniedz 32,7 m/s, tiek saukts par orkānu. Šāds vējš var nodarīt ļoti lielus postījumus un spēj izraut kokus ar visām saknēm.

Kā aģentūru LETA informēja Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs, par spīti stiprajām vēja brāzmām līdz šim Liepājas ostā viss noritējis mierīgi. Ostā ir noteikti kustības ierobežojumi, taču tā nav slēgta. Gudkova rīcībā nebija informācijas par kuģiem, kuru ienākšana vai iziešana no ostas vētras dēļ būtu aizkavējusies.

Savukārt Ventspilī dienvidrietumu virziena vēja brāzmas šorīt sasniegušas 25 m/s ātrumu. Vējš turpina pastiprināties arī pārējā Latvijas teritorijā.

Kā liecina AS “Sadales tīkls” apkopotā informācija, šorīt līdz plkst.6.15 valstī kopumā bija notikuši 1308 neplānoti atslēgumi elektrolīnijās, 990 no tiem fiksēti Kurzemē. Katrs atslēgums var ietekmēt vairākas mājsaimniecības, precīzs bez elektrības palikušo klientu skaits uzņēmuma “Sadales tīkls” interneta mājaslapā netiek norādīts.

Kā novēroja aģentūra LETA, pēdējo stundu laikā vēja brāzmas pastiprinās arī Rīgā. “Sadales tīkla” informācija liecina, ka Rīgā līdz plkst.6.15 konstatēti 24 neplānoti atslēgumi elektropārvades līnijās. Vēl daži desmiti neplānotu atslēgumu notikuši Zemgalē un Vidzemē.

Kā ziņots, Latvijai naktī un no rīta pāri traucas vētra “Billie”, kuras dēļ LVĢMC izplatījis visaugstākās pakāpes brīdinājumu, kas nozīmē, ka laika apstākļi var būt ļoti bīstami. Meteorologi iepriekš prognozēja, ka Kurzemē vētra maksimumu sasniegs nakts otrajā pusē un sestdien no rīta, kad vēja brāzmas var sasniegt 33 m/s. Vidzemi vētra sasniegs sestdien no rīta un plosīsies tur vēl arī pa dienu. Vidzemē vēja ātrums būs 27-32 metri sekundē.

Gatavojoties vētrai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedzīvotājus aicināja jau laikus uzlādēt mobilos tālruņus un parūpēties par māju pagalmos un uz balkoniem novietotiem nenostiprinātiem priekšmetiem, kas vētras laikā var tikt aizpūsti prom. Vēja brāzmu dēļ var rasties arī elektrības padeves pārtraukumi, tāpēc būtu vēlams arī laikus sagatavot kabatas lukturīšus.

Rūpējoties par savu veselību un dzīvību, iedzīvotājiem vētras laikā pēc iespējas ir jāatrodas iekštelpās. Laikus jāaizver visi logi, durvis, bēniņu lūkas. Gadījumā, ja vētras laikā radušies elektrības padeves bojājumi, lai pārvietotos pa māju, jāizmanto lukturītis, bet degošas sveces nedrīkst atstāt bez uzraudzības.

Glābēji atgādina, ka vētras laikā ir kategoriski aizliegts atrasties uz moliem, jo jūrā veidojas augsti viļņi, bet mola akmeņi ir slideni, un cilvēks viegli var iekrist ūdenī. No ūdens paša spēkiem izkļūt ārā gandrīz nav iespējams un zemās ūdens temperatūras dēļ cilvēkam strauji iestājas ķermeņa atdzišana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un kāds Liepājai sakars ar bildē redzamo Portu molu?

  2. Billie nav sieviešu vārds 😀 un otrkārt sieviešu vārdus dod,jo vārds vētra is siev.dz. Neteiks jau vētrs 😀

  3. Kāpēc vētrām vienmēr sieviešu vārdi? Vai nevarētu būt postoša vētra Kaspars, Andris vai Reinis?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.7
Alūksne +10.4
Daugavpils +10.6
Saldus +11.2
Liepāja +13.5
Jelgava +11.9
Ventspils +14.1
Limbaži +10
Madona +10.1
Rēzekne +10.3
Draugiem Facebook Twitter Google+