Mobilā versija
+21.1°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
11. februāris, 2014
Drukāt

Liepājas skolas saņem dāvanā grāmatu par Latvijas vēsturi 1918.-1920. gadā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas vidusskolas un trīs profesionālās izglītības iestādes dāvanā saņēmušas unikālu mācību materiālu par Latvijas vēsturi – grāmatu “1918.-1920. gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās”, portālu La.lv informēja Liepājas domes pārstāve Gunta Jākobsone.

Grāmatu laidusi klajā Valsts kanceleja sadarbībā ar “Latvijas vēstnesi”, Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju, Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Grāmatas “1918.—1920.gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās” lappusēs rodami protokoli, kuros atspoguļoti Latvijas Republikas Pagaidu valdības pieņemtie lēmumi visā tās pusotra gada darbības laikā. Minētais laiks ir visgrūtākais visā mūsu valsts pastāvēšanas vēsturē, ietverot gan valsts pamatu veidošanu, cīņu pret valstī iebrukušo lielinieku karaspēku, evakuēšanos uz Jelgavu, pēc tam uz Liepāju, 16.aprīļa apvērsumu un darbības turpināšanu uz kuģa “Saratov”, Cēsu kaujas, Bermontiādi, cīņas par Latgales atbrīvošanu un daudzus citus būtiskus notikumus.

Grāmata “1918.—1920.gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās” sniedz arī plašāku ieskatu šajos notikumos ar to tiešo dalībnieku vērojumiem, interesantām fotogrāfijām, kā arī vēsturiski svarīgiem dokumentiem. Kopumā Latvijā izdots 3000 grāmatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir saprotams, ka īsā grāmatas satura atstāstījumā nevar visu ietilpināt, tomēr esmu pārsteigts, ka nav pieminēts plkv. Oskars Kalpaks, bez kura nešaubīgās ticības, Latvijas vispār nebūtu.

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (5)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Draugiem Facebook Twitter Google+