Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Dzīves gudrība

Nav lielākas laimes, kā klusībā darīt labu.

Lavaters

Grāmata

Brīnums uz brīnuma, te nudien traks var palikt! Maigi noskūpsta vaigu un tad norauj jumtu. Benita Laumane, “Vēju un vētru grāmata. Dabas parādību nosaukumi latviešu valodā”. Visiem, kam patīk lasīt vārdus kā lapas un tad palaist pa vējam.

Filma

Nākotnes sabiedrība. Nav ne privātuma, ne anonimitātes. Kāds tevi vienmēr novēro, atmiņas tiek digitāli ierakstītas, noziedzība ir gandrīz izskausta. Tomēr viss nav gluži tā, kā izskatās. Izmeklētāja Sela Frīlenda uzmanību piesaista kāda jauna sieviete, kam izdevies apiet sistēmu un kļūt neidentificējamai…

Zinātniskās fantastikas trilleris “Nezināmā”. Režisors un scenārija autors Endrū Nikols (“Oskara” nominācija par scenāriju filmai “Trūmena šovs”), galvenajās lomās Klaivs Ouens (“Zelta globuss” par lomu filmā “Tuvāk”), Amanda Seifrīda, Sonja Volgere, Kolms Fiors, Marks O’Braiens.

Koncerts

Otrdien, 7. jūnijā, festivāla “Rīgas Ritmi” ieskaņas koncertā “African Tales” uz Kongresu nama lielās skatuves muzicēs leģendārais ģitāras virtuozs un vokālists Ričards Bona un Latvijas Radio bigbends.

Notikums

Līdz 5. augustam Mākslas muzejā “Rīgas birža” skatāma izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”. Ekspozīcija atklāj spilgtākās stila izpausmes Eiropas glezniecībā, grafikā, tēlniecībā un dekoratīvajā mākslā, ļaujot ieraudzīt Latvijas stila savdabību, kā arī dažādo skolu atšķirības un ietekmes.

Izstāde

Līdz 31. maijam Bauskas muzejā apskatāma Anatolija Nazarenko rotu un miniatūru kolekcija no bronzas, emaljas un pusdārgakmeņiem.

Vērts redzēt!

“Putins un viņa režīms iznāca no televizora. Lai tas varētu notikt, vajadzēja nogalināt žurnālistiku.” Igora Jakovenko dokumentālā filma “Mediafrēnija” atklāj dziļās un šaušalīgās pārmaiņas, kas notikušas Krievijas masu medijos pēdējo astoņpadsmit gadu laikā, padarot tos par bīstamu ieroci, kas apdraud ne vien pasauli, bet arī pašu Krieviju. Meklēt resursā “YouTube”, ievadot atslēgas vārdus “Медиафрения” vai “Mediafrenia”.

Pasaules plašumos

Tiem, ko vilina mežonīga daba un plašums, iesaku doties uz Skotiju. Te ir gan fjordi un viršu lauki, gan Lohlomondas nacionālais parks, Britu salu augstākais kalns Benneviss, roņu vērošanas vieta Ploktona un leģendām apvītais Lohnesa ezers. Turklāt no 24. līdz 27. maijam Orkniju salās interesentus pulcēs folkloras festivāls, maija pēdējā nedēļas nogalē Edinburgā risināsies ikgadējais maratons, bet Ailas salā no 22. maija līdz pat 2. jūnijam skanēs ķeltu mūzika un tiks degustēts viskijs. Taču pāri visam – dzidrs gaiss, augstas debesis un vārdos neietverama brīvības sajūta.

Tepat Latvijā

Aiviekstes gleznainie krasti, Krustkalnu rezervāta skatu tornis, putnu vērošanas tornis Eiduku purvā, Sāvienas baronu kapu dendroloģiskie stādījumi, Bringuļu ozols, Vēju priede, Teterakmens – Ļaudonas pusē nudien ir ko redzēt. Ne velti te atrodas dabas parki “Aiviekstes paliene” un “Driksnas sils”, kā arī Krustkalnu un Teiču rezervāts. Tikai jāpatur prātā, ka rezervātu dabas taku apskatei iepriekš jāpiesakās.

Jaunums

Saistītie raksti

Dzidrs kā debesis maija rītā, mirdzošs kā rasa uz zāles stiebriņu galiem, tas apskauj un apbur ar citrusaugļu un upeņu svaigumu, savaldzina ar maijpuķīšu un peoniju maigumu, ko ieskauj ciedrs, āda un muskuss. Bet otrs elpo kā jūra un kadiķis, kā tikko nomizots ābols, pačūlija un ambra. Tādi ir “Calvin Klein” leģendārās līnijas “Eternity” jaunie aromāti “Air” viņai un viņam. Kā mīlestība, kas mūžam jauna un nekad nebeidzas.

LA.lv