×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Lietus un vējš sejā. Ceļā uz Aglonu jau septiņas svētceļnieku grupas (6)

Foto - Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Informācijas centrsFoto - Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Informācijas centrs

Ceļā uz Aglonu jau ir devušās septiņas svētceļnieku grupas – no Liepājas, Tukuma, Jelgavas, divas grupas no Rīgas draudzēm, kā arī no Bebrenes un Brukas, liecina Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Informācijas centra sniegtā informācija.

Visilgāk ceļā ir svētceļnieki no Liepājas – desmit dienas. Lielākajās grupās ir apmēram 50 cilvēki, mazākajās – 20. Vakar grupas pamatīgi mērcēja lietus.

Šajā nedēļas nogalē ceļā pošas vēl vairākas grupas, kuru sākumpunkts ir Jēkabpils, Ludza, Sarkaņi, Raipole, Balvi. Savukārt velosvētceļnieki izbrauks no Saldus. Tāpat vairākas grupas ceļu uz Aglonu mēros no tuvākām pilsētām un ceļā dosies 9., 10., 11. augustā.

Šogad pirmo reizi ir iespējams klausīties tiešraides no dažādām svētceļnieku grupām. Šādu iespēju nodrošina „Radio Marija Latvija”. Tā korespondents katru dienu pievienojas kādai citai grupai un klausītājiem stāsta par ceļā piedzīvoto, intervē svētceļniekus, pārraida lūgšanas, dievkalpojumus.

Svētki Aglonā sāksies jau ceturtdien, 11. augustā, kad ir Slimniekiem veltīta diena un centrālajā dievkalpojumā plkst.12 tiks sniegta svētība slimniekiem.

Piektdien, 12.augustā, īpaši aicinātas ģimenes. Galvenā dievkalpojuma laikā plkst.12 būs iespējams atjaunot laulības solījumus, savukārt vakara dievkalpojums plkst.19 ir veltīts saderinātajiem.

Sestdien, 13.augustā, Aglonā ieradīsies lielākā daļa svētceļnieku grupu, kas pulcēsies uz vakara dievkalpojumu, bet naktī kopīgi lūgsies, slavēs Dievu un stāstīs par ceļā piedzīvoto.

Svētdien, 14.augustā, tiks svinēti Latvijas apustuļa svētā Meinarda svētki. Plkst.12 notiks dievkalpojums svētceļniekiem, kas sāksies ar katras grupas prezentāciju.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies jau svētdienas, 14. augusta, pēcpusdienā. Plkst.22 bazilikas sakrālajā laukumā būs Tautas Krustaceļš. Svētku galvenā Svētā Mise notiks pirmdien, 15.augustā, plkst.12.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Komentāros uzdotie jautājumi ir vietā!!! Vai tad nevienam no viņiem tiešām nav jāstrādā??????????? Kas tos darbus viņu vietā dara??? Par netīrumiem pēc viņiem ir nācies dzirdēt, ko viņi atstāj nakšņošanas vietās!? Arī par dārzu “apciemojumiem”?! Vienmēr esmu šausminājies par reportāžām, kur slavē zīdaiņu izturību…Smadzeņu trests tiešām PILNĪGI TUKŠS… Nožēlojami! Šaubos, vai tiešām Dieviņam patīk šis teātris???

 2. tiesa , kas tiesa Atbildēt

  pēc ši gājiena tur nedēļu ir ko tīrīt, tad ta svētie ceļotāji, ka var apzagt cilvēkus..
  KAM TAS STAIGĀŠANAS TEĀTRIS VAJADZĪGS?
  tas ir ari sava veida bizness-kā tur tirgojas -sveces-ikonas- apakšveļa- ko sirds vēlas .. ka tik nauda..
  nu tiešām ar putniem galvā cilvēki, kas te soļo..

 3. Vai šiem staiguļiem darbā nav jābūt..Kas pēc viņiem paliek nakšnošanas vietās.Papīru un netīrumu kaudzes.Viens otrs arī pamanās ieskatīties ģimenes dārziņos kā raža augusi.Ēst ta gribās..Pēc tam būs pilns internets ka viņiem nav kur gulēt nomazgāties un neviens viņus tur nepabaro..

 4. Pret mazohismu zāļu nav ! Sen zināms.

 5. Ja būtu patiesi ticīgi cilvēki, tad zinātu, ka Dievs nav licis un gribējis šādus gājienus; tas ir ieviest jau gadu simtiem no katoļu baznicas..
  bet jēga??? vai tiešām jūs domāt Dievu pagodinat-NĒ!!
  ar maziem bērniem un slimiem , veciem cilvēkiem.. vai ari pokemoni jums galvā..

Draugiem Facebook Twitter Google+