Pasaulē
Baltija

Lietuvā “Facebook” tīklā sāk darboties pazudušu bērnu meklēšanas sistēma1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – pexels.com

Lietuvā no trešdienas sociālajā tīklā “Facebook” sāk darboties pazudušu bērnu meklēšanas sistēma “AMBER Alert”.

Lietuvā “AMBER Alert” funkciju trešdien aktivēja prezidente Daļa Grībauskaite un “Facebook” direktore drošības un uzticēšanās jautājumos Emīlija Večere.

“Mūsu sabiedrība jau ne vienreiz vien apliecinājusi, ka, būdami vienoti, spējam ietekmēt pārmaiņas visā valstī. Jaunā pazudušu bērnu meklēšanas sistēma būs efektīva tiktāl, ciktāl sociālo tīklu kopiena vajadzības gadījumā spēs saliedēties un nepalikt vienaldzīga. Šis instruments ir lielisks apliecinājums tam, ka sociālie tīkli ne tikai palīdz cilvēkiem sazināties, bet var līdzēt arī justies drošāk,” teikts prezidentes preses dienesta izplatītajā paziņojumā.

“AMBER Alert” funkcija ļaus tiesībsargājošajām iestādēm izsūtīt paziņojumu ar pazudušā bērna fotoattēlu un jaunāko informāciju, kas nonāks pie visiem “Facebook” lietotājiem vairāk nekā 200 kilometru rādiusā ap pēdējo zināmo bērna atrašanās vietu. “Facebook” lietotāji šos paziņojumus varēs redzēt vienīgi tad, ja paši norādīs savu atrašanās vietu.

Kā uzskata tiesībsargājošo iestāžu eksperti, bērna pazušanas gadījumā vislielākā nozīmē ir pašām pirmajām stundām, kad jāievāc pieejamā informācija un jānoskaidro, kur bērns atradies.

Šā projekta īstenošanā sadarbojusies Lietuvas Iekšlietu ministrija, Policijas departaments, Pazudušu cilvēku ģimeņu atbalsta centra pārstāvji un sociālais tīkls “Facebook”.

Eiropas Savienībā ik gadus tiek pasludināti par pazudušiem aptuveni 250 000 bērnu.

Lietuvā pērn par pazudušiem tika pasludināti aptuveni 2700 bērni. Vairāk nekā simt nepilngadīgo pazušanas gadījumos meklēšanā aizvadītais laiks pārsniedza mēnesi.

Lai gan bērnu pazušanas iemesli ir dažādi, Lietuvā šai statistikā būtisku vietu ieņem no mājām aizbēgušie bērni. Kā norādījusi prezidente, tas liecina par problēmām ģimenē – neprasmi sarunāties, psiholoģisku vai pat fizisku vardarbību, tādēļ sabiedrības uzdevums ir ne tikai pēc iespējas ātrāk reaģēt uz bērnu pazušanu, bet arī censties laikus novērst problēmas.

Starptautiskā pazudušu bērnu meklēšanas sistēma “AMBER Alert” “Facebook” tīklā jau darbojas ne tikai ES dalībvalstīs, bet arī citās pasaules zemēs, tai skaitā Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā Jaunzēlandē un Ķīnā.

LA.lv