Pasaulē
Baltija

Lietuvā turpinās ugunsgrēka dzēšana Alītas riepu pārstrādes rūpnīcā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Lietuvas ugunsdzēsēji turpina dzēst ugunsgrēku Alītas riepu pārstrādes rūpnīcā, kas izcēlās pagājušajā trešdienā un piektdien tika lokalizēts, bet joprojām nav likvidēts.

Lai gan atklātu liesmu rūpnīcas teritorijā vairs nav, vienā no uzņēmuma ēkām, kurai iebrucis jumts, turpinās riepu gruzdēšana, no kuras gaisā izdalās toksiskas vielas.

Iekšlietu ministre Rita Tamašuniene žurnālistiem pastāstījusi, ka pašlaik eksperti pēta rasējumus, lai saprastu, kā ugunsdzēsējiem labāk ar smago tehniku piekļūt gruzdošo riepu kaudzei, kas palikusi zem iegruvušā jumta. Pēc viņas teiktā, tiek apsvērta iespēja sagraut daļu ēkas sienas, lai dzēšanas darbi virzītos uz priekšu.

Tikmēr Alītas mērs Nerijus Cesjulis norādījis, ka visā Lietuvā tiek meklēta smagā tehnika, kas palīdzētu atvieglot ugunsdzēsēju darbu.

“Kopš vakarvakara apzvanām visu Lietuvu un lūdzam visus uzņēmējus sūtīt šurp traktoristu un buldozeristus, kuri nebaidās no uguns,” viņš stāstījis, piebilstot, ka vajadzīgās iekārtas atvestas pat no Latvijas pierobežas. Palīgā atsūtītā tehnika turpmāk ļaus ugunsdzēsējiem strādāt arī naktīs, kas līdz šim bija pārāk riskanti.

Pēc mēra teiktā, cita starpā apsvērtas arī iespējas sienu spridzināt un ēku apskatījuši Bruņoto spēku eksperti, bet pagaidām tāds variants atmests, jo ēka saistīta ar citu celtņu konstrukcijām.

Ugunsgrēka radītais sadūmojums gan nedaudz mazinājies, tomēr tuvējiem uzņēmumiem vēl aizvien netiek atļauts atsākt darbu un visā Alītas rūpniecības rajonā pirmdien ļauts darboties tikai komunālo uzņēmumu un palīdzības dienestu darbiniekiem.

Pilsētā pirmdien aizliegta ielu tirdzniecība ar jebkādām pārtikas precēm, savukārt zemniekiem ieteikts neļaut lopiem ganīties ārā, bet turēt tos kūtīs un barot ar ziemai sagatavotajiem krājumiem.

Riepu pārstrādes rūpnīcas apkaimē pirmdien nestrādā pastnieki. Lielākajā daļā Alītas skolu notiek tikai neformālās izglītības nodarbības, bet vecākiem atļauts izvēlēties, vai laist bērnus uz skolu.

Cilvēkiem joprojām ieteikts pēc iespējas uzturēties iekštelpās un nevērt vaļā logus.

Visvairāk ugunsgrēka sekas jūtamas tuvējā Miklusēnu priekšpilsētā, jo kopš paša ugunsgrēka sākuma vējš gandrīz visu laiku nesis melnos riepu dūmus uz to pusi. Pēdējo dienu laikā no Miklusēniem daļa cilvēku evakuējušies, domājams, pārceļoties pie radiniekiem citviet.

Tikmēr pašā Alītā uz pašvaldības aicinājumu apmesties slimnīcā vai ģimnāzijas kopmītnēs pagaidām atsaukusies tikai viena ģimene ar alerģiskiem bērniem.

Pēc Lietuvas valdības lūguma Alītā nogādātas divas mobilās gaisa piesārņojuma mērīšanas stacijas no Polijas, kas ir cita tipa nekā pašā Lietuvā pieejamās un ļaus iegūt precīzākus datus.

Saistītie raksti

Ugunsgrēks kompānijas “Ekologistika” 2000 kvadrātmetru plašajā ēkā izcēlās naktī uz trešdienu, tādēļ pašvaldība izsludināja ārkārtas situāciju.

Vides ministrs Ķēstutis Mažeika šo ugunsgrēku raksturojis kā vienu no lielākajām ekoloģiskajām katastrofām Lietuvā pēdējo gadu laikā. Viņš pieļāvis, ka videi nodarītais kaitējums varētu sasniegt piecus miljonus eiro.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Bolīvijas eksprezidents Moraless devies uz Meksiku
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Tiesa nosaka apcietinājumu Latvijā esošajam Krievijas žurnālistam
18 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Publicē video ar Sanktpēterburgas profesoru, kas nogalināja savu draudzeni
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Kam skan Dieva stabules. Saruna ar Vari Braslu
Intervija 25 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
46 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Budžeta “Pandoras lāde” un … valdības goda glābšana
27 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Tiesa kosmētikas ražotāju “Dzintars” pasludina par maksātnespējīgu
3 stundas