×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Lietuvas piena pārstrādātāji šogad sacentīsies par izejvielām (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lietuvas piena pārstrādātāji šogad sacentīsies par izejvielām, norādījis uzņēmuma “Rokiškio sūris” valdes priekšsēdētājs Daļus Trumpa.

“Baltijas valstis ir tā zona, no kurienes pērkam svaigpienu, un no lielāka attāluma atvest nevaram, jo ekonomiskā ziņā tā ir robeža. Reģionā izejvielu apjoms samazinājies, bet ražotāju skaits nē, tādēļ konkurence par izejvielām pieaugs, un tas nozīmē lielākas izmaksas un mazāku peļņu,” viņš sacījis SEB bankas rīkotajā makroekonomikas apskata prezentācijā.

Kā izteicies Trumpa, pārstrādātāju konkurence par pienu ir izdevīga zemniekiem.

“Labā ziņa ir tā, ka zemniekiem cenas pašlaik ir augstas. Par to pašu litru piena šobrīd var saņemt par 78% vairāk nekā pērn jūnijā. Ceram, ka paies vēl daži mēneši, un zemnieki sāks investēt govīs, bet bankas uz lauksaimniecību raugās labvēlīgi un finansējumu dod. Tā ir lielākā cerība un stabilākais, svarīgākais posms mūsu biznesā,” viņš uzsvēris.

Trumpa arī norādījis, ka Krievijas noteiktā embargo dēļ zaudētos pārdošanas apjomus izdevies daļēji kompensēt Tālo Austrumu tirgos, konkrēti, Dienvidkorejā, Indonēzijā, Filipīnās un Japānā, kā arī arābu valstīs.

Trumpa arī atzinis, ka līdz ar Vācijas zemo cenu veikalu tīkla “Lidl” ienākšanu Lietuvā konkurence mazumtirdzniecībā pieaugusi, un tas samazinājis uzņēmuma peļņu. Pēc viņa teiktā, vēl viens izaicinājums uzņēmumam 2017.gadā būs algu pieaugums.

“Lai gan salīdzinājumā ar Eiropas Savienības līmeni mūsu algas ir krietni mazākas, tomēr algu īpatsvars pašizmaksā atbilst pasaules līmenim, jo investīcijas ir mazākas nekā Eiropas valstīs, un tas samazina mūsu konkurētspēju ārvalstu tirgos,” skaidrojis “Rokiškio sūris” valdes priekšsēdētājs. Viņš norādījis, ka pašlaik algu īpatsvars kopējās uzņēmuma izmaksās ir 7,8%, bet 2008.gadā šis rādītājs bija nokrities līdz 4,5%.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti. Bet vai piens kļūs lētāks?
    © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

Draugiem Facebook Twitter Google+