Dabā
Zaļā dzīvošana

Ilzīte gaida ciemos uz 17. dzimšanas dienu. Svinības notiks Līgatnes dabas takās 16

Lācene Ilzīte. Foto – Velga Vītola

Lācenītei Ilzītei – jau 17, Līgatnes Dabas takas aicina uz dzimšanas dienas svinībām.

Līgatnes Dabas takas informē, ka Latvijas slavenākā lāču meitene Ilzīte sasniegusi nu jau pieklājīgas jaunas dāmas vecumu, vēl pavisam nedaudz un ķepainei apritēs pilngadība. Šonedēļ Līgatnes dabas takas aicina uz Ilzītes 17 gadu jubilejas svinībām.

Ilzītes īstajā dzimšanas dienā – 11. janvārī – būs gan svētku torte, gan cienasts viesiem, gan kopīga apsveikuma dziesmas dziedāšana. Plkst. 12 par godu dzimšanas dienai Ilzīte saņems īpašu torti, kas gatavota no dažādiem lāču gardumiem – laša, riekstiem, medus, biezpiena. Tradicionāli torti gatavo un pasniedz viņas “audžumamma”, Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola.

Lācene Ilzīte ir Latvijas slavenākais lācis, jo to izaudzināja cilvēks – zvērkope Velga Vītola un ķepaiņa augšanai ir sekojusi līdz vai visa Latvija. Ilzīte ir viena no zināmākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, viņa ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Lācenes dzimšanas dienas svētkos ir ielūgti Ilzītes atbalstītāji un aicināts ikviens Ilzītes un Līgatnes dabas taku draugs, lai ar savu klātbūtni iepriecinātu lāceni un pārējos dabas taku iemītniekus.

Lācene Ilzīte dzimusi 2001. gada 11. janvārī Līgatnes dabas takās. Lācene no Ilzītes atteicās uzreiz pēc tās dzimšanas. Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd ir kārtīga lāča svarā – apmēram 150 kg. Ilzītes lielākie kārumi ir medus, rieksti, svaigas zivis – laši un skumbrijas, un kaltēti liellopu kuņģīši. Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

LA.lv