Latvijā
Sabiedrība

Likteņdārza amfiteātrī atklāts gājēju tiltiņš 1

Publicitātes foto

Likteņdārza amfiteātrī atklāts gājēju tiltiņš.

18.novembrī Latvijas Rotary klubi pasniedza dāvanu Likteņdārzam un Latvijai – tika atklāts Likteņdārza amfiteātra labās puses gājēju tiltiņš, kas viesiem ļauj turpināt dārza apskati Skatu terases virzienā. Likteņdārza ainavas autora Shunmyo Masuno projektā amfiteātrī paredzēti trīs tilti, un šis ir pirmais, kas ir īstenots.

Ideja par tilta kā rotariešu dāvanu Likteņdārzam un Latvijai simtgadē radās 2016.gadā, kad Rotary prezidents Jurijs Šteinbuks viesojās Likteņdārzā. Šovasar „Kokneses fonds” saņēma rotariešu 7 000 eiro ziedojumu. Īpašs paldies jāsaka Jurijam Šteinbukam, Inesei Priedniecei, Pēterim Cielavam, Valdim Garozam un Andrim Šternbergam. Pie tilta atrodas plāksnīte ar Rotary kustības veltījumu Latvijai tās simtgadē. 13 metrus garajam un pusotru metru platajam tiltam nākamajos posmos plānots pievienot stikla margas.

Galerijas nosaukums

Tilta būvniecībā un veidošanā piedalījās gan uzņēmumi, gan privātpersonas: SIA „Arhis Arhitekti” (tilta arhitektūras daļa – ziedojums), SIA „Kurbada tilti” (konstruktīvā daļa), Lietuvas uzņēmums „Ajeras” un pārstāvis Lauris Līvs, kā arī Latvijas SIA „Daugavas radzes” (abas kompānijas gādāja materiālus), Jēkabpils uzņēmums SIA „Ramda C” veica būvniecības darbus.

Vilis Vītols, “Kokneses fonda” padomes priekšsēdētājs: “Likteņdārzs tiek celts, lai mūsu nākamās paaudzes neaizmirstu pagājušā gadsimta notikumus – gan mūsu tautas traģēdijas, gan mūsu valsts atjaunošanos. Mums ir sava valsts – ir un būs. Katrs no mums pieliks savu smilšu graudiņu, savā vietā, savu iespēju robežās, pamazām.”

Likteņdārzs ir unikāls  vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība. Vēsturiski Likteņdārza amfiteātra būvniecība tika uzsākta 2010. gadā ar zemes darbiem un katru gadu pakāpeniski tiek izbūvēta kāda amfiteātra daļa.

LA.lv