×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. novembris, 2012
Drukāt

Lindermana partija esot gatava piedalīties gaidāmajās vēlēšanās

Foto - LETAFoto - LETA

Partija “Par dzimto valodu!” esot gatava piedalīties gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, jo gatava startēt desmit līdz 12 novados, tostarp arī Rīgā, uzskata partijas valde.

Partijas priekšsēdētājs Vladimirs Lindermans aģentūru LETA informēja, ka šāds partijas valdes viedoklis balstās uz pētījuma rezultātiem, kurā 6,2% balsstiesīgo Latvijas pilsoņu pauduši pozitīvo attieksmi pret partiju.

Lindermans informē, ka oktobrī pētījumu centrs SKDS veica aptauju starp balsstiesīgiem Latvijas pilsoņiem par to, kāda ir viņu attieksme pret partiju “Par dzimto valodu!”. Pozitīvu attieksmi pret partiju esot pauduši 6,2% aptaujāto, neitrālu – 14,6%, negatīvu – 51,7%. Vēl 6,5% respondentu bija grūti atbildēt uz uzdoto jautājumu, bet 21% nav dzirdējuši par šo partiju.

Rīgā pret partiju “Par dzimto valodu!” esot pozitīvi noskaņoti 10,1%, Zemgalē – 11,3%, Latgalē – 7%, Kurzemē – 2,9%, Vidzemē – 1,3% aptaujāto.

Vislielākās simpātijas partija esot guvusi starp Latvijas pilsoņiem vecumā no 25 līdz 34 gadiem un starp tiem, kuru dzimtā valoda ir krievu. Visnegatīvāk partiju vērtē Latvijas pilsoņi, kas vecāki par 55 gadiem, un tie, kuru dzimtā valoda ir latviešu.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks nākamgad vasarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+