×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2013
Drukāt

LIZDA neparakstīs sadarbības memorandu par pedagogu algām un rīkos piketu pie Saeimas

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien vienbalsīgi nolēma neparakstīt sadarbības memorandu par pedagogu algu palielināšanu, un arodbiedrība rīkos piketu pie Saeimas ēkas 24.oktobrī, pastāstīja LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.

Lai pievērstu lēmējvaras un sabiedrības uzmanību pedagogu un zinātnes darbinieku prasībām par nozarei nepieciešamo papildu finansējumu 2014.gadā un divos turpmākajos budžeta gados, LIZDA rīkos pedagogu, augstskolu akadēmiskā un vispārējā personāla un zinātnes darbinieku piketu pie Saeimas no plkst.8.30 līdz 10. Plānots, ka tajā varētu piedalīties 2000 cilvēku.

Arodbiedrība atkārtoti izvirza prasību 2014.gadā piešķirt papildu finansējumu pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai no 280 līdz 310 latiem, kā arī nodrošināt normatīvos noteikto valsts finansējumu zinātnei un augstākajai izglītībai.

Jau ziņots, ka uz sanāksmi pulcējās LIZDA padome, lai izskatītu variantus par tālāko rīcību, kā panākt pedagogu algu palielināšanu. LIZDA vadība domā par jaunu protesta akciju rīkošanu, jo ir iestrēgusi Sadarbības memoranda izstrāde par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu turpmākajiem trim gadiem.

“Budžeta apspriešana iet uz priekšu, bet reālas izkustēšanās memoranda izstrādē nav. Patlaban pedagogi ir ļoti neapmierināti. 15 latu pielikums nozīmē iespēju ģimenei vienreiz ieiet veikalā. Tas ir diezgan smieklīgi,” intervijā aģentūrai LETA sacīja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Pedagogi neesot mierā, ka sadarbības memorandā nav iezīmēts algu palielinājums 2015. un 2016.gadā. No nākamā gada septembra tiek piedāvāts zemāko pedagogu darba likmi palielināt līdz 295 latiem.

LIZDA gan piedāvā arī otru variantu – valdība paliek pie sava nodrošinājuma, bet lūdz Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) veikt strukturālās reformas, kas ļautu panākt 309 latus par likmi no 2014.gada 1.septembra. Mikiško pārmet, ka ministrija kavējoties sniegt atbildi, vai tas varētu būt iespējams.

IZM savukārt norāda, ka memoranda projekts paredz pedagogu algu pieaugumu nākamajā mācību gadā, taču vienlaikus nākamā gada rudenī plānots izstrādāt un piedāvāt nozarei jaunu finansēšanas modeli.

Sadarbības memoranda projekts starp Ministru prezidentu, IZM, LIZDA un Latvijas izglītības vadītāju asociāciju (LIVA) paredzot, ka ar 2014.gada 1.septembri tiek paaugstināta vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme. Pedagogiem ar darba stāžu virs 10 gadiem minimālā likme būs 420 eiro jeb 295 lati, ar darba stāžu no pieciem līdz 10 gadiem – 410 eiro jeb 288 lati, ar darba stāžu līdz pieciem gadiem – 400 eiro jeb 281 lats.

Šo algas pielikumu būs iespējams īstenot ar nosacījumu, ka resursi pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai tiek nodrošināti, nākamgad paredzot papildu valsts budžeta finansējumu 3,6 miljonu latu apmērā, bet 2015. un 2016.gadā – vēl par 10,8 miljoniem latu gadā.

Memoranda projekts paredzot, ka līdz nākamā gada 1.septembrim tiks sagatavotas arī normatīvo aktu prasības minimālā skolēnu skaita noteikšanai vispārējās vidējās izglītības klasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+