×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

LM akcionāri gatavi pārdot savas akcijas, lai glābtu uzņēmumu

Foto - LETAFoto - LETA

Finansiālās grūtībās nonākušā Liepājas metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” (LM) akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals ir gatavi realizēt viņiem piederošās akcijas, lai iegūtu līdzekļus, kas uzņēmumam ļautu turpināt darbību un saglabātu darbavietas, aģentūrai BNS pavēstīja LM Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Simona Laiveniece.

Zaharjins šonedēļ ir ticies ar LM darbiniekiem. Laiveniece informēja, ka LM akcionārs vairākiem simtiem darbinieku atklāti raksturoja esošo situāciju Eiropas metalurģijas tirgū, uzņēmuma finansiālo stāvokli. “Zaharjins informēja par uzņēmumā veikto auditu un palīdzību, kas nepieciešama no valsts. Protams, sarunas galvenā daļa tika veltīta soļiem, ko sper uzņēmuma vadība krīzes situācijas pārvarēšanai. Bija runa arī par vadības sarunām ar kreditoriem kopīgu risinājumu meklēšanā. Darbinieki tika informēti arī par akcionāru – Zaharjina un Segala – sarunām ar potenciālajiem investoriem,” sacīja LM Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja.

Zaharjins, tiekoties ar darbiniekiem, uzsvēra, ka viņa vienīgais mērķis ir uzņēmuma saglabāšana par katru cenu, un publiski apstiprināja, ka savas uzņēmuma akcijas vienmēr ir uzskatījis par neaizskaramo rezervi, ko nepieciešamības gadījumā gan viņš, gan Segals ir gatavs realizēt, lai iegūtu līdzekļus, kas uzņēmumam ļautu turpināt darbību un saglabāt darbavietas.

“Vienlaicīgi Zaharjins norādīja, ka potenciālos investorus interesē valsts valdības nostāja un iespējamais atbalsts, jo visiem ir zināms, ka daudzas Eiropas Savienības (ES) valstis jau atbalsta savus metalurģijas uzņēmumus. Piemēram, pagājušajā nedēļā Slovākijas valdība atbrīvoja no vairākiem nodokļiem un piedāvāja lielas elektroenerģijas cenas atlaides amerikāņu kompānijas “U.S.Steel” uzņēmumam Košicē, lai tikai saglabātu ražojošu uzņēmumu,” pastāstīja Laiveniece.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LM ir nonācis finanšu grūtībās. Valdība 26.martā nolēma, ka tā nepiešķirs atbalstu uzņēmumam, kam valsts ir galvojusi saistības 85,6 miljonu eiro apmērā. Kredītu uzņēmuma modernizācijai LM ņēma bankā “UniCredit S.p.A”. Valdības pārstāvji iepriekš ir atzinuši, ka LM jautājums pašlaik pamatā ir atkarīgs no akcionāru un kreditoru lēmumiem, tostarp saistību pārstrukturizācijas un papildu līdzekļu piesaistes. LM meklē investorus ārvalstīs.

“Liepājas metalurgs” ir lielākais darba devējs Liepājā – tas nodarbina aptuveni 2300 cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā, tā lielākie īpašnieki ir privātpersonas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+