×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

LNB divu nedēļu laikā sniegs skaidrojumu par Gaismas pils restorāna nosaukumu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Divu nedēļu laikā Latvijas Nacionālā bibliotēka varētu sniegt skaidrojumu Valsts valodas centram (VVC) par bibliotēkas restorāna nosaukuma “Kleever” izvēli, LA.lv pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Zilberts norādīja, ka LNB šodien saņēmusi VVC oficiālo vēstuli ar lūgumu vērtēt restorānam piešķirto nosaukumu. Kā ziņots, VVC pauda neizpratni par LNB restorāna nosaukumu, kas turpmāk nesīs latviešu valodai nedraudzīgu nosaukumu “Kleever”.

VVC direktors Māris Baltiņš aģentūrai LETA paudis neizpratni par šādu nosaukuma izvēli, jo tas nekādā veidā nesaistās ar LNB popularizēto Gaismas pils tēlu, bet drīzāk atsauc atmiņā kārkluvāciešu laikmetu un švaukstisku izpratni par svešādo (nelatvisko) kā smalko un inteliģento.

LNB skaidroja, ka “Kleever” priekšvēsture saistāma ar vēsturisku vietu un Rīgas pilsētas apgabalu, kur šobrīd atrodas Gaismas pils. Zilberts sacīja, ka bibliotēkas darbinieki vēl turpina apvidus izpēti un esot iespējams, ka saistībā ar to mazliet mainīsies restorāna nosaukuma rakstība, taču no paša nosaukuma atteikties neesot plānots.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Paskaidrojiet,vai es pareizi esmu iztulkojis nosaukumu ?Latviski esot ,dubļu vanna,vai kā Iza teica ,sūdu bedre,esot pareizais tulkojums.

  2. Nu i Gaimas pils – tumsonības kalngals! Man kauns to murgaino atbildi lasīt, redziet, no paša nosaukuma atteikties neesot plānots, bet turpināšot apvidus izpēti! Kur vairs tālāk? Nekādi okupanti nav vajadzīgi – to īpaši labi paveic daži …. ar savām rokām. Bet ko cilvēki saka – viņiem pie vienas vietas

  3. Interesanta nostādne! Paši pat nevar paskaidrot nosaukuma nozīmi, bet lēmums pieņemts. Un tie esot nacionālo gara mantu glabātāji! Jauki, ka arī Rīga neatpaliks no Wenden alus, Libau…, Seegevold, Marienbad, Goldingen un citiem tik pat daiļskanīgiem latviskiem nosaukumiem. Jauki ka jau senie lībieši izvēlējās vietai vācisku nosaukumu. Uz priekšu tēvu zemes dēli! Tik nezin vai atausis jums slavas rīts.

Draugiem Facebook Twitter Google+